Kolejny imponujący mecz Sloane Stephens. Dunka sprawiła niespodziankę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Sloane Stephens
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Sloane Stephens

Sloane Stephens potrzebowała 73 minut, aby awansować do kolejnej rundy Rolanda Garrosa 2023 w Paryżu. Amerykanka nie dała szans Warwarze Graczewej. Kwalifikantka Clara Tauson odprawiła Leylah Fernandez, finalistkę US Open 2021.

Sloane Stephens (WTA 30) ma za sobą dwa imponujące mecze w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Na początek pokonała 6:0, 6:4 Czeszkę Karolinę Pliskovą. W środę Amerykanka rozbiła 6:2, 6:1 Warwarą Graczewą (WTA 41). Stephens w 2018 roku osiągnęła w Paryżu finał. W US Open 2017 zdobyła jedyny do tej pory wielkoszlemowy tytuł.

W ciągu 73 minut była trzecia tenisistka rankingu zgarnęła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Stephens posłała 15 kończących uderzeń przy 11 niewymuszonych błędach. Graczewej naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Kazaszka Julia Putincewa.

Clara Tauson (WTA 127) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Leylah Fernandez (WTA 49). Tenisistki walczyły przez dwie godziny i 27 minut. Dunka spożytkowała pięć z 11 break pointów. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 45 kończących uderzeń przy 30 niewymuszonych błędach. Kanadyjka pokusiła się o 36 piłek wygranych bezpośrednio przy 37 pomyłkach.

Fernandez w I rundzie odprawiła Magdę Linette. Kanadyjka nie obroni punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał w Paryżu. Jej najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest finał US Open 2021. 20-letnia Tauson po raz drugi doszła do III rundy turnieju tej rangi, po Australian Open 2022. Dunka w 2021 roku w Lyonie i Luksemburgu zdobyła swoje pierwsze tytuły w WTA Tour. Fernandez również może się pochwalić dwoma triumfami i oba odniosła w Monterrey (2021, 2022).

Irina-Camelia Begu (WTA 27) rozbiła 6:3, 6:0 Sarę Errani (WTA 73), finalistkę Rolanda Garrosa 2012. W pierwszym secie Włoszka z 0:3 wyrównała na 3:3, ale straciła dziewięć kolejnych gemów. Rumunka dwa razy oddała podanie, a wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Elina Awanesjan (WTA 134) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:0, 7:5 Leolię Jeanjean (WTA 124).

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro środa, 31 maja

II runda gry pojedynczej:

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 27) - Sara Errani (Włochy) 6:3, 6:0 Sloane Stephens (USA) - Warwara Graczewa 6:2, 6:1 Clara Tauson (Dania, Q) - Leylah Fernandez (Kanada) 6:3, 5:7, 6:4 Elina Awanesjan (LL) - Leolia Jeanjean (Francja, WC) 6:0, 7:5