Tak nazwano Igę Świątek. Tego jeszcze nie było

Jest trzeci finał Roland Garros dla Igi Świątek! Polka w Paryżu czuje się kapitalnie i w tej edycji nie przegrała jeszcze nawet seta. Dzięki swojej kapitalnej grze dorobiła się ciekawego określenia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Brazylijka Beatriz Haddad Maia - zwłaszcza w drugim secie - zawiesiła Idze Świątek poprzeczkę bardzo wysoko. Polka w kluczowym momencie pokazała jednak swój kunszt.

Po trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu oraz "przeciągniętym" tie-breaku" liderka światowego rankingu WTA mogła cieszyć się z triumfu 6:2, 7:6(7).

Więcej o półfinale -->> Iga Świątek krok od celu. Jest trzeci finał w Paryżu!

"Iga Świątek jest nieunikniona" - napisano w mediach społecznościowych stacji Eurosport. która transmituje mecze Roland Garros.

Dołączono do tego nagranie z wielką radością Świątek po ostatniej piłce w meczu. Polka wprost eksplodowała z emocji. Bez dwóch zdań był to dla naszej zawodniczki najtrudniejszy pojedynek podczas tegorocznego Roland Garros. Przed Polką ostatni krok.

Dodajmy, że Świątek do tej pory w Paryżu dochodziła do finałów dwukrotnie. W 2020 roku ograła Sofię Kenin 6:4, 6:1, a w poprzedniej edycji w decydującym meczu odprawiła 6:1, 6:3 Coco Gauff.

Jak będzie tym razem? Finałowe starcie Iga Świątek - Karolina Muchova odbędzie się w sobotę 10 czerwca na korcie Philippe'a Chatriera. Początek o godz. 15:00.

Kosmiczny półfinał i szok w Paryżu!
Kolejne zamieszanie wokół Sabalenki. Wystarczyło, że padło jedno pytanie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek wygra tegoroczny Roland Garros?