Pewne zwycięstwa faworytów. Carlos Alcaraz odprawił kolejnego Francuza

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz w trzech setach pokonał Alexandre'a Mullera w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Pewne zwycięstwa odnieśli też Danił Miedwiediew, Holger Rune i Matteo Berrettini.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz podczas Wimbledonu 2023 jak dotychczas jest pogromcą Francuzów. Po tym, jak w I rundzie wyeliminował Jeremy'ego Chardy'ego, kończąc karierę tenisisty z Pau, w piątek okazał się lepszy od innego reprezentanta Trójkolorowych, Alexandre'a Mullera. W spotkaniu 1/32 finału najwyżej rozstawiony Hiszpan zwyciężył 6:4, 7:6(2), 6:3.

Alcaraz wygrał, choć nie zagrał na swoim optymalnym poziomie. Hiszpan zachwycił kilkoma spektakularnymi akcjami, ale na przestrzeni całego meczu był bardzo nieregularny i świetnie momenty przeplatał słabszymi. Zakończył mecz z dorobkiem pięciu asów, 31 uderzeń wygrywających oraz dwóch przełamań.

Danił Miedwiediew udanie dokończył przerwany w czwartek z powodu zmierzchu mecz z Adrianem Mannarino. Oznaczony numerem trzecim moskwianin pokonał Francuza 6:3, 6:3, 7:6(5) i w III rundzie zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier w pojedynku także zaległym z poprzedniego dnia okazał się lepszy od Marcosa Girona.

W pewnym stylu do 1/16 finału awansował również Holger Rune. Duńczyk, turniejowa "szóstka", zapisał na swoim koncie osiem asów, pięć przełamań oraz 45 zagrań kończących i wygrał 6:3, 7:6(3), 6:4 z Roberto Carballesem. Dla 20-latka z Gentofte to najlepszy w karierze wynik w Wimbledonie.

Matteo Berrettini przypomniał, jak skutecznie potrafi grać na kortach trawiastych i w piątek pokonał 6:3, 6:4, 6:4 rozstawionego z numerem 15. Alexa de Minaura. Tym samym Włoch pierwszy raz od kwietnia, gdy dotarł do III rundy w Monte Carlo, wygrał dwa mecze z rzędu w jednym turnieju.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)