Kasatkina za burtą w Palermo. Włoszka znów jej koszmarem

Daria Kasatkina nie zdobędzie tytułu w turnieju WTA 250 w Palermo. Odpadła w ćwierćfinale po porażce z Włoszką Jasmine Paolini, której w tej samej imprezie uległa też trzy lata temu.

Daria Kasatkina PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W Palermo wyłonione zostały półfinalistki. Szanse na tytuł straciła najwyżej rozstawiona Daria Kasatkina (WTA 11). Rosyjska tenisistka przegrała 4:6, 6:4, 3:6 z Jasmine Paolini (WTA 52). W trzecim secie Kasatkina prowadziła 3:1 i 40-0. Zmarnowała trzy break pointy i straciła pięć gemów z rzędu.

W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu faworytka miała 19 szans na przełamanie i wykorzystała tylko sześć. Paolini spożytkowała siedem z 10 break pointów. Włoszka zdobyła o cztery punkty więcej (95-91) i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Kasatkiną. Po raz drugi trafiły na siebie w Palermo. W 2020 roku również lepsza była Paolini po trzysetowej batalii.

Kolejną rywalką Włoszki będzie Sara Sorribes (WTA 85), która pokonała 6:1, 7:6(6) Clarę Burel (WTA 94). Hiszpanka obroniła dwie piłki setowe przy 4-6 w tie breaku drugiego seta. W ciągu dwóch godzin i trzech minut zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji.

Mayar Sherif (WTA 38) w 97 minut wygrała 6:4, 6:1 z Camilą Osorio (WTA 74). Egipcjanka odparła cztery break pointy i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

w ostatnim ćwierćfinale Qinwen Zheng (WTA 26) pokonała 6:4, 6:2 Emmę Navarro (WTA 57). W ciągu 80 minut Chinka zaserwowała siedem asów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa break pointy i uzyskała trzy przełamania. W półfinale zagra z Sherif.