W Warszawie wyłoniono tylko jedną półfinalistkę. To matka dwóch córek

W piątek w Warszawie (WTA 250) deszcz sparaliżował plan gier. Rozegrany został tylko jeden ćwierćfinał. 35-letnia Niemka Tatjana Maria pokonała Słowaczkę Rebeccę Sramkovą.

Tatjana Maria PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Tatjana Maria
Na piątek w Warszawie zaplanowane były mecze ćwierćfinałowe. Po godz. 17:30 na kort miała wyjść Iga Świątek. Ostatecznie tego dnia odbył się tylko jeden mecz i drugi został rozpoczęty. Plan gier został storpedowany przez deszcz.

Tatjana Maria (WTA 65) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:1 Rebeccę Sramkovą (WTA 174). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Słowaczka popełniła siedem podwójnych błędów. Niemka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z 12 break pointów. Zdobyła o cztery punkty więcej (79-75).

35-letnia Maria jest mamą dwóch córek, Charlotty i Cecylii. Największy sukces w wielkoszlemowym turnieju Niemka odniosła w ubiegłorocznym Wimbledonie. Doszła w Londynie do półfinału, w którym uległa Tunezyjce Ons Jabeur. W swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w WTA Tour. Zdobyła je na Majorce (2018) i dwa w Bogocie (2022, 2023).

W półfinale rywalką Marii będzie Włoszka Lucrezia Stefanini (WTA 108) lub Niemka Laura Siegemund (WTA 183). W piątek to spotkanie zostało przerwane przy 1:1 w pierwszym secie i już go nie wznowiono.

Sobota na korcie w Warszawie będzie bardzo intensywna. Opady deszczu raczej nie są przewidywane.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)