Pozostawiła rywalkę bez szans. Zobacz świetną akcję Igi Świątek [WIDEO]

Pasjonujący bój o finał turnieju w Montrealu stoczyły Iga Świątek i Jessica Pegula. Liderka światowego rankingu popisywała się efektownymi zagraniami. W jednej z akcji nie dała żadnych szans rywalce.

Mateusz Kozanecki
akcja Igi Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Odpadnięcie Aryny Sabalenki z turnieju w Montrealu sprawiło, że Iga Świątek stanęła przed szansą powiększenia przewagi w rankigu nad Białorusinką.

W półfinale zmierzyła się z Jessicą Pegulą. Rozstawiona z numerem 4 Amerykanka postawiła twarde warunki i wygrała pierwszego seta 6:2.

W kolejnej partii gra zdecydowanie się wyrównała. Przy stanie 2:1 i 15:15 podawała Pegula. Amerykanka popisała się mocnym serwisem, ale Świątek sobie z nim poradziła.

Polka postarała się o to, aby rozrzucić rywalkę po korcie. Pegula w pewnym momencie znalazła się daleko za linią boczną. Wtedy Świątek zmieniła kierunek i zagrała po przekątnej, zdobywając punkt.

Całe spotkanie trwało ponad 2,5 godziny. Do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set. W nim Świątek prowadziła już 4:2, ale Pegula nie powiedziała ostatniego słowa i doprowadziła do stanu 5:4. Górą okazała się Amerykanka.

Niewzruszona gwiazda z piwem w ręku. "Jestem naprawdę wk...a"