Ależ pogrom w meczu Sabalenki

Aryna Sabalenka spędziła zaledwie 60 minut na korcie w ramach meczu III rundy wielkoszlemowego US Open 2023. Aktualna wiceliderka rankingu WTA zwyciężyła Francuzkę Clarę Burel w dwóch krótkich setach.

Rafał Smoliński
Aryna Sabalenka PAP/EPA / SARAH YENESEL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Rozstawiona z drugim numerem Aryna Sabalenka zmierzyła się w III rundzie z Clarą Burel, która w rankingu WTA zajmuje obecnie 62. pozycję. Tenisistka z Mińska była bezlitosna dla Francuzki, która celowała w najlepszy w karierze wynik w Wielkim Szlemie.

Sabalenka zwyciężyła pewnie 6:1, 6:1, a potrzebowała do tego zaledwie godziny. W tym czasie postarała się o pięć przełamań, a sama tylko raz musiała bronić się przed stratą podania.

W pierwszym secie Sabalenka nie dała Francuzce żadnych szans. O losach partii rozstrzygnęły przełamania w drugim oraz czwartym gemie. Przy stanie 5:1 reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów miała już dwa setbole i przy drugim zwieńczyła premierową odsłonę.

Jeszcze lepszą grę na returnie Białorusinka zaprezentowała w drugiej części spotkania. W tym secie miała break pointy w każdym gemie serwisowym przeciwniczki. Ostatecznie Burel straciła podanie w trzecim, piątym i siódmym gemie, przegrywając zdecydowanie cały mecz.

W sobotę Sabalenka pokazała moc. Zagrała ofensywnie i w efekcie skończyła 21 piłek, ale też zapisała na swoje konto 20 niewymuszonych błędów. Burel miała tylko 6 kończących uderzeń, a do tego zanotowała 19 pomyłek. W sumie panie rozegrały 90 punktów, z czego 59 padło łupem turniejowej "dwójki".

Sabalenka w wielkim stylu awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego US Open 2023. Jej kolejną przeciwniczką będzie w poniedziałek Daria Kasatkina. Oznaczona 13. numerem Rosjanka zwyciężyła w sobotę belgijską kwalifikantkę Greet Minnen 6:3, 6:4. Dzięki temu 26-latka wyrównała swój najlepszy wynik w Nowym Jorku - IV rundę z 2017 roku.