W tej konkurencji Zieliński nie może się odnaleźć. A zaczęło się obiecująco

Jan Zieliński jako jedyny reprezentant Polski wystartował w turnieju miksta wielkoszlemowego US Open 2023. Polski tenisista i Ukrainka Ludmiła Kiczenok zaczęli dobrze, ale ostatecznie przegrali w meczu I rundy.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Jan Zieliński osiągnął w tym roku deblowy finał w Australian Open, ale w grze mieszanej nie jest w stanie odnieść równie imponującego rezultatu. W każdej tegorocznej imprezie Wielkiego Szlema startował z inną partnerką, ale za każdym razem efekt był ten sam.

W Nowym Jorku Polak zagrał wspólnie z Ludmiłą Kiczenok i pierwszy set mógł dawać nadzieję na przerwanie złej passy. Udało się przełamać serwis oznaczonej ósmym numerem pary Zhaoxuan Yang i Kevin Krawietz w piątym oraz siódmym gemie i pewnie zamknąć premierową odsłonę.

Dla Zielińskiego był to pierwszy wygrany set w historii występów w mikście na wielkoszlemowych arenach. Niestety w drugiej partii przyszła odpowiedź ze strony chińsko-niemieckiego duetu, który zdobył od stanu po 1 pięć gemów z rzędu.

Ponieważ po dwóch setach był remis, decydujący okazał się super tie-break. Rozgrywka ta nie ułożyła się po myśli polsko-ukraińskiej pary. Na pierwszej zmianie stron było 1-5, a potem Yang i Krawietz kontrolowali sytuację. Po zaledwie 58 minutach wykorzystali pierwszą piłkę meczową i zwyciężyli ostatecznie 2:6, 6:1, 10-5.

Zieliński zakończył występ w mikście, ale już w czwartek przystąpi do rywalizacji w deblu wspólnie ze swoim monakijskim partnerem Hugo Nysem. Natomiast para Yang i Krawietz będzie mogła się zmierzyć w 1/8 finału miksta z broniącymi tytułu Storm Hunter i Johnem Peersem, jeśli Australijczycy wygrają na inaugurację z Czeszką Barborą Strycovą i Meksykaninem Santiago Gonzalezem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
środa, 30 sierpnia

I runda gry mieszanej:

Zhaoxuan Yang (Chiny, 8) / Kevin Krawietz (Niemcy, 8) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina) / Jan Zieliński (Polska) 2:6, 6:1, 10-5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Jan Zieliński i Hugo Nys wygrają pierwszy mecz w deblu?