Efektownie wróciła do meczu. Zobacz, jak Świątek zakończyła drugiego seta [WIDEO]

Iga Świątek nie miała łatwej przeprawy w meczu z Weroniką Kudermetową. W drugim secie wróciła do rywalizacji, a całą partę zakończyła efektownym atakiem. Zobacz nagranie.

Mateusz Kozanecki
setbol Igi Świątek Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: setbol Igi Świątek
Ćwierćfinał turnieju w Tokio początkowo nie układał się po myśli Igi Świątek. Wiceliderka światowego rankingu po raz pierwszy w swojej karierze przegrała seta z Weroniką Kudermetową.

W drugiej partii zdołała jednak wrócić do gry. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0, a po chwili było już 4:1 i stało się praktycznie przesądzone, że Polka doprowadzi do trzeciego seta.

Wykorzystała już pierwszego setbola (zobacz nagranie poniżej). Podawała Rosjanka, a następnie obie zawodniczki stoczyły dłuższą wymianę.

W końcu Polka zaatakowała. Ze środka kortu zagrała piłkę, która okazała się nie do obrony.

- Tak jest! Iga Świątek wraca do tego meczu. Wyrównuje na 1:1 - podsumował krótko komentator stacji CANAL+ Sport.

Czy Iga Świątek wróci na pozycję liderki rankingu?