Tak wygląda ranking po sensacyjnym odpadnięciu Hurkacza

Hubert Hurkacz po kapitalnym triumfie w Szanghaju miał w planach pójść za ciosem. Niestety w Pekinie przegrał już pierwszy pojedynek. Jakie miało to znaczenie dla jego pozycji w rankingu ATP?

Krzysztof Kaczmarczyk
Hubert Hurkacz Getty Images / Fred Lee / Hubert Hurkacz
Podczas turnieju ATP 500 w Pekinie Polak mógł zdobyć kolejne bezcenne punkty, żeby na finiszu sezonu wyszarpać awans do ATP Finals.

Nadzieje odżyły po tym, jak jak za triumf w Szanghaju Hubert Hurkacz otrzymał 1000 punktów. Dzięki temu awansował w światowej klasyfikacji z 17. na 11. pozycję.

W jego dorobku było 2900 punktów i... ta liczba nie drgnęła po tym, co stało się w środę w Pekinie.

Polski tenisista po trzysetowym pojedynku musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Zhizhena Zhanga. Po dwóch godzinach i 14 minutach Hurkacza przegrał 6:3, 4:6, 6:7(4), choć w drugim secie prowadził z przełamaniem.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Gigantyczna sensacja w meczu Huberta Hurkacza

Nasz najlepszy obecnie tenisista nadal zajmuje 11. pozycję. Do miejsca w "dziesiątce" traci 510 punktów. Obecnie zajmuje je Amerykanin Taylor Fritz.

Po tym, jak Hurkacz przegrał w Pekinie, teraz weźmie udział w zmaganiach w Bazylei (początek 23 października) oraz w ostatnim w tym roku turnieju ATP 1000 w Paryżu (30 października).