Felix Auger-Aliassime stracił pięć gemów. Trzy godziny walki i porażka Andy'ego Murraya

Broniący tytułu Felix Auger-Aliassime oddał pięć gemów Leandro Riediemu w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei. Andy Murray po ponad trzygodzinnej walce przegrał z Tomasem Martinem Etcheverrym.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Felix Auger-Aliassime rozgrywa bardzo przeciętny sezon. Jednak w środowy wieczór przeżył miłe chwile i odniósł jedno ze swoich najwyższych zwycięstw w tegorocznych rozgrywkach. W meczu I rundy turnieju ATP w Bazylei pomiędzy dwoma posiadaczami dzikich kart Kanadyjczyk pokonał 6:3, 6:2 Leandro Riediego.

- Rozegrałem świetny mecz i pokazałem się z bardzo dobrej strony - skomentował, cytowany przez atptour.com, 23-letni Auger-Aliassime, który zapisał na swoim koncie sześć asów, cztery przełamania i 16 zagrań kończących.

W II rundzie rozstawiony z numerem szóstym i broniący tytułu Auger-Aliassime zmierzy się z kwalifikantem Botikiem van de Zandschulpem. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 1-1.

Na koniec dnia w Bazylei sympatycy tenisa otrzymali pojedynek, który trwał aż trzy godziny i osiem minut. Po takim czasie Tomas Martin Etcheverry wygrał 6:7(5), 6:3, 6:2 z Andym Murrayem. Co ciekawe, ich poprzednie spotkanie, w zeszłym roku w Indian Wells, zakończyło się wygraną Brytyjczyka po trzech godzinach i 12 minutach.

Etcheverry był bardziej agresywny od Murraya oraz lepiej serwował, co w efekcie dało mu awans do ćwierćfinału. Argentyńczyk w środę zaserwował dwa asy, wykorzystał cztery z 12 break pointów i zagrał 43 uderzenia wygrywające.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,196 mln euro
środa, 25 października

II runda gry pojedynczej:

Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) - Andy Murray (Wielka Brytania) 6:7(5), 6:3, 6:2