Nietypowy dzień otwarcia w Sofii. Wycofał się jeden z faworytów

W dniu otwarcia rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sofii nie odbył się żaden mecz głównej drabinki singla. Z imprezy wycofał się natomiast Alexei Popyrin, a swojego rywala poznał broniący tytułu Marc-Andrea Huesler.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Alexei Popyrin Getty Images / Brett Hemmings / Na zdjęciu: Alexei Popyrin
Poniedziałek był dniem otwarcia turnieju ATP w Sofii. I faktycznie, impreza rozpoczęła się, tyle że... nie rozegrano żadnego meczu głównej drabinki singla. Odbyły się natomiast trzy spotkania deblowe i zaległy pojedynek w kwalifikacjach.

We wspomnianym meczu w eliminacjach Billy Harris pokonał 6:2, 6:1 Nicolasa Moreno de Alborana. Tym samym Brytyjczyk został rywalem w I rundzie broniącego tytułu Marka-Andrei Hueslera, który - co zaskakujące - także musiał przechodzić przez fazę wstępną.

Dodajemy, że oprócz Harrisa i Hueslera z kwalifikacji do głównej drabinki awansowali również Terence Atmane i Witalij Saczko.

W turnieju wystąpi też jeden ze "szczęśliwych przegranych" Ma to związek z wycofaniem się Alexeia Popyrina. Australijczyk miał być rozstawiony z numerem piątym, ale zrezygnował z udziału w Sofia Open z powodu kontuzji stopy.

Nietypowo skonstruowany plan gier na poniedziałek oznacza, że wtorek dla sympatyków tenisa w Sofii będzie przepełniony wydarzeniami. Tego dnia odbędą się wszystkie (12) mecze I rundy singla.

Gładkie zwycięstwa wielkoszlemowych mistrzów w Metz. Trudna przeprawa obrońcy tytułu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: na instagramie obserwują ją tysiące. Tak trenuje dziennikarka Polsatu
Kto awansuje do II rundy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×