Gładkie zwycięstwa wielkoszlemowych mistrzów w Metz. Trudna przeprawa obrońcy tytułu

Stan Wawrinka i Dominic Thiem bez straty seta wygrali mecze I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Broniący tytułu Lorenzo Sonego potrzebował decydującego tie breaka.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Stan Wawrinka zapowiedział, że przed zakończeniem kariery chciałby zdobyć jeszcze jeden tytuł. W tym sezonie ma ku temu ostatnią szansę - w turnieju ATP w Metz. Zmagania w stolicy Lotaryngii 38-letni Szwajcar rozpoczął w znakomitym stylu i w meczu I rundy w niespełna godzinę pokonał 6:0, 6:2 Bernabe Zapatę.

Wawrinka w poniedziałek zaserwował trzy asy, przy własnym podaniu zdobył 28 z 35 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał pięć z dziesięciu break pointów. W II rundzie rozstawiony z numerem ósmym Szwajcar zmierzy się z Luką van Assche'em, który w trzech partiach wyeliminował Botika van de Zandschulpa.

Bez straty seta i serwisu do 1/8 finału awansował także inny wielkoszlemowy mistrz, Dominic Thiem. Austriak wygrał 6:4, 6:2 z Matteo Martineau, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji. Jego następnym przeciwnikiem będzie Ugo Humbert, turniejowa "czwórka".

Bardzo trudną przeprawę ma za sobą za to zeszłoroczny triumfator Moselle Open, Lorenzo Sonego. Oznaczony numerem szóstym Włoch potrzebował dwóch godzin i kwadransa gry oraz decydującego tie breaka, aby uporać się z Marcosem Gironem.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem trzecim Karena Chaczanowa został Constant Lestienne. Francuz zapisał na swoim koncie dziewięć asów oraz trzy przełamania i ograł rodaka, Calvina Hemery'ego, zawodnika z eliminacji.

Kwalifikant Harold Mayot w trzech setach okazał się lepszy od Yosuke Watanukiego i w II rundzie zmierzy się z Gregoire'em Barrere'em. Do 1/8 finału awansował też Aleksander Szewczenko, który wygrał 6:4, 7:5 z graczem z eliminacji, Mathiasem Bourgue'em.