Walczyła do samego końca. Zobacz ostatnią akcję w meczu Fręch [WIDEO]

W bardzo trudnej sytuacji już na samym początku postawiła swój zespół Magdalena Fręch. Polka przegrała z 18-latką Mariną Stakusic. Do samego końca walczyła jednak o jak najlepszy rezultat.

Mateusz Kozanecki
Magdalena Fręch Twitter / Billie Jean King Cup / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch była faworytką starcia z Mariną Stakusic i po pierwszym secie wydawało się, że pójdzie za ciosem. 18-letnia Kanadyjka wygrała jednak tę partię.

W decydującym secie to rywalka przejęła inicjatywę. Mogła nawet w pewnym momencie wyjść na prowadzenie 4:0.

Polka nie zamierzała odpuszczać i robiła, co mogła, aby uzyskać korzystny rezultat. Przy stanie 5:3 i 40:15 Stakusic miała piłkę meczową.

Obie zawodniczki stoczyły długą wymianę (zobacz nagranie poniżej). Wydawało się, że Fręch pozostanie w meczu.

W końcu jednak przeciwniczka zagrała potężny forhend po prostej. Polka była bez szans i jedynie odprowadziła piłkę wzrokiem. W ten sposób spotkanie dobiegło końca, a Kanada wyszła na prowadzenie 1:0 w meczu z Polską. Biało-Czerwone nie mogły pozwolić już sobie na żadną wpadkę.

Wielki powrót Igi. "To był najlepszy mecz, jaki widziałem na żywo"