Dramat Andy'ego Murraya. Brytyjczyk znów poważnie kontuzjowany

Andy Murray po raz kolejny w swojej karierze ma poważne problemy zdrowotne. Brytyjczyk poinformował, że doznał urazu stawu skokowego i czeka go długa przerwa w grze.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Frey/TPN / Na zdjęciu: Andy Murray
Kontuzja Andy'ego Murraya jest następstwem wydarzenia, jakie miało miejsce podczas niedzielnego meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami przeciw Tomasowi Machacowi. Wówczas w trzecim secie Brytyjczyk miał groźnie wyglądający upadek i musiał skorzystać z pomocy medycznej z powodu problemów ze stawem skokowym. Wrócił do gry i dokończył pojedynek, który ostatecznie przegrał 7:5, 5:7, 6:7(5), lecz okupił to dużym uszczerbkiem na zdrowiu.

"Pod koniec mojego meczu w Miami doznałem całkowitego zerwania więzadła skokowo-strzałkowego przedniego i częściowego strzałkowo-piętowego. Po powrocie do domu spotkam się ze specjalistą, by ustalić dalsze kroki" - napisał na Instagramie.

"To oczywiste, że jest to trudna sytuacja i będę pauzował przez dłuższy czas. Ale wrócę z jednym biodrem i bez więzadeł w kostce, kiedy nadejdzie odpowiedni czas" - dodał humorystycznie.

Murray oczywiście nawiązał do swojej poprzedniej kontuzji, biodra, której doznał w 2017 roku. Brytyjczyk ogłosił wtedy nawet zakończenie kariery, ale przeszedł skomplikowane operacje i po kilkunastu miesiącach wrócił do gry.

Nie wiadomo, jak kontuzja wpłynie na dalsze plany 36-latka z Dunblane. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu trzykrotny mistrz wielkoszlemowy, dwukrotny złoty medalista olimpijski i były lider rankingu ogłosił, że nadchodzące lato będzie dla niego ostatnie w roli zawodowego tenisisty.