Wielki rewanż Rafaela Nadala. Król mączki wygrał na oczach króla kraju

Rafael Nadal zrewanżował się Alexowi de Minaurowi za zeszłotygodniową porażkę i pokonał Australijczyka w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Dla Hiszpana to największe zwycięstwo od półtora roku.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W ubiegłym tygodniu w Barcelonie powracający po ponad 100-dniowej absencji Rafael Nadal przegrał z Alexem de Minaurem. W sobotę ci tenisiści znów zmierzyli się na hiszpańskiej mączce, tym razem w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Utytułowany Majorkanin wziął rewanż za porażkę sprzed dziesięciu dni i pokonał rozstawionego z numerem dziesiątym Australijczyka 7:6(6), 6:3.

Na trybunach kortu im. Manuela Santany pojawiły się byłe gwiazdy sportu, piłkarze Realu Madryt oraz król Hiszpanii. Wszyscy chcieli być naocznymi świadkami tego meczu, być może ostatniego Nadala w ojczyźnie. A Rafa zapewnił im wielkie emocje i radość po wygranej.

W porównaniu do ich pojedynku w Barcelonie Nadal zagrał na o wiele wyższym poziomie. Lepiej wytrzymywał długie wymiany i skuteczniej serwował. Nie zabrakło mu także sił po trwającym ponad godzinę pierwszym secie. Co więcej - w drugiej partii zyskał jeszcze większą przewagę i niesiony dopingiem fanów zmierzał po zwycięstwo.

Po każdym zdobytym punkcie przez Hiszpana trybuny wibrowały, a gdy przy meczbolu De Minaur popełnił podwójny błąd serwisowy, nastąpiła eksplozja radości kibiców oraz samego Nadala.

Pokonując aktualnie 11. w rankingu ATP De Minaura, Nadal odniósł pierwsze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "20" od listopada 2022 roku, gdy w ATP Finals ograł wówczas trzeciego na świecie Caspera Ruuda. Po dwóch latach i turnieju w Rzymie w sezonie 2022 awansował także do III rundy imprezy rangi Masters 1000.

W ciągu dwóch godzin i dwóch minut gry 37-letni Nadal zapisał na swoim koncie cztery przełamania, 15 zagrań kończących oraz 21 pomyłek własnych. Kolejnym rywalem Hiszpana, pięciokrotnego mistrza Mutua Madrid Open, będzie Pedro Cachin. Argentyńczyk w trzech setach wyeliminował Francesa Tiafoe'a, turniejową "20".

Z problemami zmagania w Madrycie rozpoczął rozstawiony z numerem trzecim Danił Miedwiediew. Moskwianin w pojedynku z Matteo Arnaldim musiał odrabiać straty, ale ostatecznie pokonał Włocha 2:6, 6:4, 6:4. Jego następnym przeciwnikiem będzie oznaczony "25" Sebastian Korda.