Powstał film o Idze Świątek. Nagle zdobyła się na takie wyznanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek
Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek będzie bohaterką filmu krótkometrażowego "Beyond Number One", którego premiera zaplanowana jest na 22 maja. Opowie w nim, jak to jest być numerem jeden światowego tenisa. W pewnym momencie zdobyła się na zaskakujące wyznanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Polka to w ostatnich miesiącach absolutna dominatorka w światowym tenisie. Iga Świątek już przez ponad 100 tygodni jest liderką rankingu WTA. Reprezentantka naszego kraju to faworytka do triumfu w tegorocznym wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie i igrzyskach olimpijskich. Oba turnieje odbędą się na kortach w Paryżu.

22 maja będzie miał swoją premierę krótkometrażowy film o Świątek. Już na kanale sponsora tenisistki - firmy ON - pojawił się trailer zapowiadający produkcję, w której 22-latka mówi o tym, jak to jest być numerem jeden kobiecego tenisa.

W pewnym momencie Świątek zaskoczyła swoim wyznaniem. - Po prostu często zdarzają mi się sytuacje, w których czuję na ramionach cały ciężar Polski. Chciałabym dać inspirację młodszemu pokoleniu, abyście mogli w pewnym sensie marzyć - powiedziała nasza tenisistka.

Świątek ma za sobą świetne występy. Wygrała turnieje w Madrycie i Rzymie, dzięki czemu umocniła się na czele rankingu WTA. Polka dobrze radzi sobie z presją, jaka jest na nią nakładana.

Celem na najbliższe tygodnie jest triumf w Rolandzie Garrosie (początek turnieju 26 maja). Świątek będzie walczyć o piąte wielkoszlemowe zwycięstwo i czwarte w Paryżu. Następnie Polka będzie rywalizować w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, gdzie jest upatrywana jako kandydatka do złotego medalu. Takie są oczekiwania polskich kibiców.

Trailer filmu można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: Na ten turniej czeka Iga Świątek. Kiedy losowanie Rolanda Garrosa? Zaskakujące ogłoszenie Igi Świątek. "Szukam partnera"

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki nadal niepokonane! Holandia rozbita

Źródło artykułu: WP SportoweFakty