Będziesz oglądać w kółko. Wybrali Top 5 Igi Świątek w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport Polska / zagranie Igi Świątek podczas meczu z Leolią Jeanjean
Twitter / Eurosport Polska / zagranie Igi Świątek podczas meczu z Leolią Jeanjean
zdjęcie autora artykułu

Nie bez powodu Iga Świątek została okrzyknięta królową Paryża. Polka po raz czwarty w karierze wygrała Rolanda Garrosa. W trakcie turnieju liderka rankingu WTA zanotowała wiele zagrań na światowym poziomie. Eurosport wyróżnił pięć z nich.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek wywiązała się z roli faworytki Roland Garros i w wielkim finale pokonała Jasmine Paolini 6:2, 6:1. Tym samym dla obecnej liderki rankingu WTA było to czwarte zwycięstwo we French Open i trzecie z rzędu.

Na przestrzeni całego turnieju polska tenisistka dostarczyła ogromnych emocji. Tenisistki, które stanęły na drodze Świątek, boleśnie przekonały się o jej niemałych umiejętnościach. Wiele było zagrań, po których ręce same składały się do oklasków.

Dziennikarze stacji Eurosport wybrali pięć - ich zdaniem - najlepszych piłek w wykonaniu 23-latki z Raszyna. Na 5. miejscu usytuowano zagranie z finałowego starcia ze wspomnianą Paolini. Polka popisała się kapitalnym bekhendem po krosie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

Na czwartej pozycji umieszczono sprytne zagranie z pamiętnego spotkania czwartej rundy z Anastazją Potapową. Przypomnijmy, że zakończyło się ono zwycięstwem Świątek 6:0, 6:0.

Trzecie miejsce to akcja z drugiej rundy z meczu z Naomi Osaką. Wydawało się, że liderka rankingu WTA straci punkt. Polka podcięła jednak piłkę i choć Japonka próbowała podbiec pod siatkę, to nie zdążyła na czas.

Eurosport na drugim miejscu umieścił długą wymianę piłek z Leolią Jeanjean. Reprezentantka Polski w pewnym momencie dostrzegła, że jej rywalka podbiegła bliżej siatki. Świątek nie pozostało nic innego, jak zagrać w inną część kortu.

Numer 1? Jedna z ostatnich akcji w meczu z Osaką. Późniejsza zwyciężczyni turnieju zagrała w taki sposób, że piłka trafiła idealnie w linię. Japonka nie mała żadnych szans na uratowanie sytuacji.

Zobacz także: Znajomy widok? Gwiazda tenisa zrobiła to co Świątek# Magda Linette będzie nadrabiać zaległości. Znamy godzinę dokończenia meczu Polki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty