Mocne otwarcie Maksa Kaśnikowskiego. Jedna z gwiazd poza turniejem w Poznaniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski awansował do drugiej rundy Challengera na kortach ziemnych w Poznaniu. Na początku drabinki zwyciężył w dwóch setach z rozstawionym z numerem pierwszym Albertem Ramosem.

Maks Kaśnikowski sprawił miłą niespodziankę w pierwszym dniu turnieju głównego w Poznaniu. Potwierdził wysoką formę i wyeliminował tenisistę, który w przeszłości święcił sukcesy na kortach ziemnych, a w rankingu ATP znajduje się o 122 pozycje przed Polakiem. W ostatnich miesiącach doświadczony Albert Ramos ma jednak duży problem ze zwyciężaniem, co przeciwnik potrafił wykorzystać.

Co innego Maks Kaśnikowski, który ostatnio notował pozytywne wyniki i pokonał w czerwcu między innymi Daniela Altmaiera oraz Bornę Coricia. Tym samym Polak przystąpił bez kompleksów do rywalizacji z Hiszpanem i zwyciężył w pierwszym secie 6:3. Decydowało jedno przełamanie w gemie na 4:2. W ostatnim gemie Albert Ramos walczył zawzięcie o przedłużenie partii i miał dwa break pointy oraz obronił cztery piłki setowe, ale ostatecznie skapitulował.

Partia zakończyła się po godzinie, a druga była jeszcze dłuższa. Tenisiści potrzebowali dodatkowych 17 minut na zakończenie partii. Ponownie lepszy okazał się Maks Kaśnikowski, który wygrał 7:6. Przed tie-breakiem było osiem przełamań w 12 gemach, jednak żadnemu tenisiście nie udało się oddalić na dobre. Podobnie jak w zażartej, decydującej rozgrywce, którą Maks Kaśnikowski zakończył akcją na 9-7.

Polak zna już przeciwnika w drugiej rundzie Challengera. Będzie nim Giovanni Fonio z Włoch.