Zwyciężczyni Wimbledonu wróciła w dobrym stylu na trawę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova

Przed Marketą Vondrousovą trudne zadanie obronienia trofeum w tegorocznym Wimbledonie. Czeszka rozpoczęła część sezonu na kortach trawiastych od pewnego zwycięstwa z Rebeką Masarovą w Berlinie.

Marketa Vondrousova nie miała problemu z wyeliminowaniem Hiszpanki. Cieszyła się z awansu do drugiej rundy po godzinie i 17 minutach. W pierwszym secie Czeszka oddała przeciwniczce cztery gemy, a w drugim secie jeszcze o jeden gem mniej - trzy. Drugą rywalką triumfatorki Wimbledonu będzie Anna Kalinska, która w poniedziałek zwyciężyła z kwalifikantką Nao Hibino.

Czeszki miały jeszcze jeden powód do zadowolenia w pierwszym dniu turnieju w Berlinie. Było nim zwycięstwo Kateriny Siniakovej z Emmą Navarro. Rodaczki były wyjątkowo zgodne, ponieważ mecz zakończył się identycznym wynikiem jak ten Markety Vondrousovej. Trudniejsze zadanie czeka na kwalifikantkę w drugiej rundzie, ponieważ spotka się na korcie z Naomi Osaką albo Qinwen Zheng.

W poniedziałek zostało rozegranych pięć meczów i w dwóch zwyciężały Rosjanki. Daria Kasatkina wróciła z dalekiej podróży w rywalizacji z Martą Kostiuk. Nie dość, że przegrała pierwszego seta, to jeszcze w drugim secie decydował tie-break. Daria Kasatkina wytrzymała napięcie i zamknęła mecz w trzeciej rundzie. Jej następną przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka.

Także Zeynep Sonmez potrzebowała trzech setów do wyeliminowania przeciwniczki. Turczynka co prawda przegrała w pierwszym secie z Arantxą Rus, ale następnie zdominowała wydarzenia na korcie. W pozostałych dwóch partiach Turczynka oddała przeciwniczce tylko trzy gemy i to ona zrobiła krok do drugiej rundy.

WTA Berlin:

I runda gry pojedynczej:

Marketa Vondrousova (Czechy, 5) - Rebeka Masarova (Hiszpania, Q) 6:4, 6:3 Anna Kalinska - Nao Hibino (Japonia, Q) 2:6, 6:4, 6:2 Katerina Siniakova (Czechy, Q) - Emma Navarro (USA) 6:4, 6:3 Daria Kasatkina - Marta Kostiuk (Ukraina) 4:6, 7:6 (6), 6:3 Zeynep Sonmez (Turcja, Q) - Arantxa Rus (Holandia, LL) 3:6, 6:2, 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty