Polak sprawił kolejną niespodziankę. Powalczy o pierwszy tytuł

Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Jasza Szajrych

W sobotę wyłoniono finalistów halowych zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach twardych w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. Z bardzo dobrej strony znów pokazał się Jasza Szajrych.

Notowany obecnie na 1002. miejscu w rankingu ATP Jasza Szajrych rozgrywa znakomity turniej w Kozerkach. Najpierw przeszedł przez dwustopniowe eliminacje. Następnie pokonał kilku rywali w głównej drabince. W sobotę przystąpił do pojedynku półfinałowego i zwyciężył mistrza z ubiegłego tygodnia Michaela Agwiego (ATP 487).

Rozstawiony z drugim numerem Irlandczyk był oczywiście faworytem tego spotkania. Jednak po trzysetowym boju niespodziewanie musiał uznać wyższość naszego reprezentantka. 22-letni Szajrych zwyciężył po dwóch godzinach i 21 minutach 6:2, 1:6, 6:2. Dzięki temu powalczy w niedzielę o premierowe singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach.

W decydującym pojedynku Polak również nie będzie miał łatwego zadania. Jego przeciwnikiem będzie bowiem najwyżej rozstawiony Zdenek Kolar (ATP 459). 28-letni Czech zwyciężył w sobotę oznaczonego "siódemką" Holendra Deneya Wassermanna 7:6(7), 6:4. Ich pojedynek trwał godzinę i 57 minut.

Niespodzianką zakończył się sobotni finał debla. Po tytuł sięgnęli bowiem Deney Wassermann i Pepijn Bastiaansen. Holendrzy wygrali z oznaczonym trzecim numerem czesko-słowackim duetem Jan Jermar i Igor Zelenay 6:3, 2:6, 11-9.

Na niedzielę organizatorzy turnieju Kozerki Tour zaplanowali do rozegrania finał gry pojedynczej. Kolar i Szajrych zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.

Kozerki Tour, Grodzisk Mazowiecki (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort twardy w hali, pula nagród 15 tys. dolarów
sobota, 12 października

półfinał gry pojedynczej:

Zdenek Kolar (Czechy, 1) - Deney Wassermann (Holandia, 7) 7:6(7), 6:4
Jasza Szajrych (Polska, Q) - Michael Agwi (Irlandia, 2) 6:2, 1:6, 6:2

finał gry podwójnej:

Pepijn Bastiaansen (Holandia) / Deney Wassermann (Holandia) - Jan Jermar (Czechy, 3) / Igor Zelenay (Słowacja, 3) 6:3, 2:6, 11-9

Źródło artykułu: WP SportoweFakty