AO: Koniec zmagań juniorów, reprezentant gospodarzy i 15-latka zwycięzcami

Reprezentujący Australię 17-letni Luke Saville oraz 15-letnia Amerykanka Taylor Townsend zostali zwycięzcami tegorocznych juniorskich turniejów Australian Open.

W tym artykule dowiesz się o:

Rozgrywane co roku otwarte tenisowe mistrzostwa Australii juniorów regularnie przynoszą nam zapowiedź narodzin nowych gwiazd tenisa. W ostatnich latach w turnieju tym triumfowali tacy zawodnicy jak Bernard Tomic, Donald Young, a wcześniej Gaël Monfils czy Janko Tipsarević. Wśród Pań zwyciężały Rosjanka Pawluczenkowa, czy choćby tegoroczna zwyciężczyni turnieju seniorskiego, Wiktoria Azarenka.

Turniej męski nie przyniósł w tym roku niespodzianki, dał natomiast wielką radość miejscowym kibicom. Rozstawiony z numerem pierwszym reprezentujący Australię Luke Saville pokonał w finale Kanadyjczyka Filipa Peliwo 6:3, 5:7, 6:4. Stał się tym samym kolejną, po Bernardzie Tomicu, wielką nadzieją gospodarzy na przyszły triumf w rozgrywkach seniorskich.

W turnieju deblowym triumfowała brytyjska para Liam Broady i Joshua Ward-Hibbert, która w ostatnim meczu pokonała Czecha Adama Pavláska i Chorwata Filipa Vegera 6:3, 6:2.

Wśród Pań zwycięstwo przypadło w udziale młodziutkiej, bo zaledwie 15-letniej, rozstawionej z numerem 14. Amerykance Taylor Townsend, która w meczu finałowym zdołała w trzech setach zwyciężyć wyżej notowaną Rosjankę Julię Putnicewą 6:1, 3:6, 6:3.   Co ciekawe, młoda Amerykanka okazała się najlepszą zawodniczką nie tylko w singlu, ale i w deblu, gdzie w parze ze swoją rodaczką Gabrielle Andrews pokonały najwyżej rozstawione rywalki Irinę Kromanczewą i Dankę Kovinić 5:7, 7:5, 10-6.