WTA Baku: Zwycięstwo Peer nad turniejową trójką, ciężka przeprawa Woskobojewej

Czwarty dzień turnieju w Baku nie był najłatwiejszy dla rozstawionych zawodniczek. Scheepers przegrała w trzech setach z Peer, zaś Elina Switolina pokonała 6:0, 7:6(3) Nastassję Burnett z Włoch.

Piotr Wróbel

Turniejowa "trójka" poza turniejem. Shahar Peer okazała się pogromczynią Chanelle Scheepers. Afrykanerka po porażce Bojany Jovanovski była główną faworytką do gry w finale z górnej połówki drabinki. Pierwsza partia, trwająca 28 minut, poszła na konto wyżej klasyfikowanej zawodniczki. Scheepers prowadziła nawet 5:0, ale ostatecznie Izraelka zdobyła dwa gemy. Druga partia miała podobny przebieg, reprezentantka RPA wyszła na prowadzenie 3:1, ale od tego momentu przegrała cztery gemy po kolei. Potem wyrównała na 5:5, ale był to już ostatni gem doświadczonej tenisistki w tym secie. W decydującej odsłonie na początku walka toczyła się "gem za gem", lecz od stanu 3:3 wszystkie gemy szły na konto Peer.

Rywalką Izraelki w 1/4 finału będzie Tadeja Majerić. Słowenka przegrywała 1:5, jednak ostatecznie to ona triumfowała w meczu z Terezą Martincovą. Spotkanie trwało wyjątkowo długo jak na dwusetową batalię, dwie godziny i 12 minut. Kluczem do pokonania Czeszki była lepsza skuteczność Majerić przy break pointach. Zwyciężczyni wykorzystała pięć z dziewięciu, przegrana zaledwie cztery z 12.

Przez etap 1/8 finału przebrnęły zawodniczki ze wschodniej Europy. Rozstawiona z "siódemką", Elina Switolina, pokonała Nastassję Burnett 6:0, 7:6(3), chociaż w drugiej partii prowadziła już 5:2. Ukrainka w kolejnym meczu zmierzy się z Donną Vekić. Również Galina Woskobojewa zagra w ćwierćfinale. Potrzebowała jednak 124 minut i trzech setów, żeby uporać się z ukraińską kwalifikantką Kateryną Kozłową. W następnej rundzie Woskobojewa zagra z Alexandrą Cadantu.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!