ATP Szanghaj: Udany początek Fyrstenberga i Matkowskiego

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do 1/8 finału gry podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju. Polacy pokonali w środę w dwóch setach reprezentantów Niemiec.

Rafał Smoliński

Pierwotnie rywalami biało-czerwonych w I rundzie szanghajskiej imprezy mieli być we wtorek John Isner i Sam Querrey, lecz z powodu urazu mięśni brzucha drugiego z nich, Amerykanie ostatecznie wycofali się. Ich miejsce zajęli Andre Begemann i Martin Emmrich, a mecz, podobnie jak wszystkie pojedynki turnieju debla, przełożono na środę.

Spotkanie Polaków z Niemcami, którzy przed rokiem okazali się najlepsi w Szczecinie, a obecnie mają na swoim koncie dwa tytuły zawodów rangi ATP World Tour (Wiedeń 2012 oraz Düsseldorf 2013), trwało 81 minut i zakończyło się zwycięstwem 6:3, 7:6(6) Fryty i Matki. Biało-czerwoni zanotowali sześć asów, trzy podwójne błędy oraz wykorzystali trzy z sześciu break pointów. Begemann i Emmrich, którzy w całym meczu okazali się gorsi od Fyrstenberga i Matkowskiego o 11 punktów, mieli pięć podwójnych błędów i jedno przełamanie.

Premierowa odsłona błyskawicznie ułożyła się po myśli naszych reprezentantów, bowiem już w pierwszym gemie przełamali oni serwis rywali. Przy stanie 5:3 Fryta i Matka wypracowali dwa setbole, a w nieodpowiednim momencie Begemann popełnił podwójny błąd, dający Polakom zwycięstwo w tej części meczu 6:3.

Druga partia była bardziej wyrównana i zacięta. Do stanu 5:5 żadnej z par nie udało się wypracować choćby jednego break pointa i wówczas do ataku ruszyli Niemcy, którzy wywalczyli przełamanie. Podający na seta tenisiści naszych zachodnich sąsiadów przegrali jednak gema do 30 i o losach tej części meczu zadecydował tie break. W rozgrywce tej Polacy obronili najpierw przy stanie 5-6 setbola, a następnie wygrali trzy kolejne piłki, wieńcząc tym samym cały pojedynek.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

O ćwierćfinał tegorocznej edycji Shanghai Rolex Masters Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, finaliści turnieju z lat 2009-2010, powalczą w czwartek z Aisamem-ul-Haqiem Qureshim i Jeanem-Julienem Rojerem. Rozstawiona z numerem czwartym pakistańsko-holenderska para otrzymała w I rundzie wolny los.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,849 mln dolarów
środa, 9 października

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Andre Begemann (Niemcy, Alt) / Martin Emmrich (Niemcy, Alt) 6:3, 7:6(6)

ATP Szanghaj: Rutynowe zwycięstwa Federera i Nadala na otwarcie, jubileusz Ferrera