ATP Moskwa: Bednarek odpadł w I rundzie

Tomasz Bednarek i Daniele Bracciali już na I rundzie zakończyli swój udział w turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie. Polsko-włoska para przegrała we wtorek z Michaiłem Jełginem i Denisem Istominem.

Rafał Smoliński

Dla 31-letniego pabianiczanina był to debiut w halowym turnieju Kremlin Cup rozgrywanym w rosyjskiej stolicy. Tomasz Bednarek i Daniele Bracciali zostali w nim rozstawieni z numerem trzecim, lecz w I rundzie trafili na Michaiła Jełgina i Denisa Istomina, którzy bardzo często występują razem w zawodach głównego cyklu.

Rosyjsko-uzbecki duet w pełni wykorzystał większe zgranie i po 57 minutach zwyciężył 6:3, 6:3. W premierowej odsłonie Polak i Włoch ani razu nie byli w stanie zagrozić rywalom i już w trzecim gemie zmuszeni byli bronić od stanu 0-40 cztery kolejne break pointy. W piątym gemie Jełgin i Istomin dopięli jednak swego, a w dziewiątym gemie dołożyli kolejne przełamanie, wieńcząc tym samym całego seta.

Kiedy pabianiczanin i jego 35-letni partner wywalczyli w trzecim gemie drugiej partii breaka, wydawało się, że stopniowo wracają do gry. Stało się jednak inaczej, gdyż Jełgin i Istomin błyskawicznie wyrównali na po 2. W siódmym gemie Polak i Włoch nie wykorzystali swojej szansy, a w kolejnym gemie sami stracili serwis. Rywale wywalczonej przewagi nie zmarnowali i przy pierwszym meczbolu zwieńczyli cały pojedynek.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W trwającym zaledwie 57 minut pojedynku Bednarek i Bracciali zanotowali jednego asa, dwa podwójne błędy oraz wykorzystali jeden z dwóch break pointów. Ze 100 rozegranych w całym meczu punktów zapisali na swoje konto tylko 42. Jełgin i Istomin mieli z kolei cztery asy oraz dwa podwójne błędy. Z ośmiu wypracowanych break pointów wykorzystali połowę.

Kremlin Cup by Bank of Moscow, Moskwa (Rosja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 746,7 tys. dolarów
wtorek, 15 października

I runda gry podwójnej:

Michaił Jełgin (Rosja) / Denis Istomin (Uzbekistan) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Daniele Bracciali (Włochy, 3) 6:3, 6:3

ATP Wiedeń: Fyrstenberg i Matkowski obronili 17 break pointów i pokonali Niemców