WTA Florianopolis: Mistrzyni Warszawy znów lepsza od Piter w finale eliminacji

Katarzyna Piter nie zdołała wywalczyć awansu do drabinki singla zawodów WTA International rozgrywanych we Florianopolis. W dokończonym w poniedziałek meczu Polka przegrała z Alexandrą Dulgheru.

Rafał Smoliński

24-letnia obecnie Rumunka ogrywała wcześniej Polkę dwukrotnie w sezonie 2009. Najpierw w finale eliminacji do turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w hiszpańskiej La Palmie, a następnie na tym samym etapie kwalifikacji do zawodów o puli nagród 75 tys. dolarów w Monzon (Hiszpania). W poniedziałek triumfatorka imprezy WTA w Warszawie z lat 2009-2010 po raz trzeci okazała się lepsza od poznanianki w meczu, którego stawką był awans do głównej drabinki singla.

Pojedynek Katarzyny Piter z Alexandrą Dulgheru został przerwany w niedzielę przy stanie 1-1 w setach z powodu opadów deszczu. Gra została wznowiona dopiero w poniedziałek i wówczas pochodząca z Bukaresztu tenisistka szybko postarała się o dwa przełamania, dzięki czemu wyszła na 5:0. Polka zdołała jeszcze wygrać serwis, ale w kolejnym gemie ostatecznie skapitulowała.

Spotkanie trwało łącznie dwie godziny i 22 minuty, a zakończyło się zwycięstwem Dulgheru 2:6, 6:4, 6:1. Obie panie wypracowały po 11 break pointów, ale pod względem ich wykorzystania lepsza okazała się Rumunka (5-4). Ze 170 rozegranych punktów tenisistka z Bukaresztu zapisała na swoje konto 89.

Mimo porażki w finale eliminacji, Piter nie opuszcza jeszcze Florianopolis, gdyż wspólnie z Iriną Buriaczok zgłosiła się turnieju debla. Polsko-ukraińska para nie miała szczęścia w losowaniu, bowiem już na sam początek trafiła na najwyżej rozstawione Amerykankę Vanię King i Czeszkę Barborę Zahlavovą-Strycovą.

Eliminacji do turnieju Brasil Tennis Cup drugi rok z rzędu nie przeszła Paula Kania. Sosnowiczanka tym razem odpadła już w sobotę, w pojedynku I rundy, a jej pogromczynią okazała się utalentowana Belgijka An-Sophie Mestach.

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)