Wimbledon: Aleksandra Woźniak i Tamira Paszek z awansem do turnieju głównego

Czwarty dzień turnieju kwalifikacyjnego do wielkoszlemowego Wimbledonu to 12 pojedynków ostatniej, decydującej fazy turnieju kobiecego.

Kacper Kowalczyk
Pierwsze zwycięstwo nad Melanie Oudin w karierze osiągnęła Aleksandra Woźniak. Kanadyjka polskiego pochodzenia wyznaje, że niemiło wspomina swoje mecze przeciwko Amerykance. W trakcie rozgrzewki do ostatniego ich pojedynku, w II rundzie turnieju w Quebecu w 2012 roku, Woźniak doznała kontuzji ramienia, która zmusiła ją nie tylko do poddania meczu z Oudin, ale też wykluczyła z gry przez kolejne 9 miesięcy. Ponadto mieszkanka Montrealu przyznała, że: - Gra przeciwko Melanie jest naprawdę trudna. Zagrywa mocne i ciężkie piłki, które są bardzo trudne do odbioru, szczególnie na trawie, gdzie dostają dodatkowego poślizgu - powiedziała po meczu Woźniak. Jednak Aleksandra poradziła sobie ze stylem gry przeciwniczki i po raz siódmy w karierze zagra w turnieju głównym Wimbledonu.
Debiut na tym poziomie rozgrywek, oprócz Pauli Kani, zaliczą trzy inne kwalifikantki: Tereza Smitkova, Anett Kontaveit oraz Andreea Mitu, która uporała się z Iriną Falconi. Oprócz nich w drabince głównej pojawi się także nazwisko ćwierćfinalistki Wimbledonu z 2011 i 2012 roku, Tamiry Paszek. W czwartek Austriaczka po trzech setach zaciętej walki wygrała z Ons Jabeur.Dwóch partii do wygranej potrzebowała Timea Bacsinszky, rozstawiona z numerem trzecim. Pokonała Paragwajkę Veronicę Cepede Royg, drabinkową "12". Równie łatwo z reprezentantką Czarnogóry, Danką Kovinić, poradziła sobie Łesia Curenko, która od momentu wymiany składającej się z 30 uderzeń i obronie piłek setowych przy stanie 4:5 w pierwszym secie, triumfowała w dziewięciu kolejnych gemach. Awans uzyskała również 16-letnia Ana Konjuh, po zwycięstwie nad Stephanie Vogt z Liechtensteinu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 486 tys. funtów