ATP Newport: Jack Sock pokonał Johna Isnera w meczu dżentelmenów, awans Lleytona Hewitta

Jack Sock wygrał w ćwierćfinale turnieju ATP w Newport z Johnem Isnerem. W pierwszym w karierze półfinale w głównym cyklu deblowy mistrz Wimbledonu zmierzy się z Lleytonem Hewittem.

Marcin Motyka
John Isner i Jack Sock poza kortem są dobrymi kolegami. W trakcie ćwierćfinału turnieju ATP w Newport udowodnili, że choć o gra toczy się o wielką stawkę, jest w niej miejsce na sportowe zachowania. Obaj tenisiści wzajemnie przyznali sobie po punkcie, korygując decyzje sędziów liniowych i arbitra stołkowego, mimo że w tak wyrównanym spotkaniu, każda piłka mogła zadecydować o sukcesie.
Ostatecznie górą z tego starcia dwóch dżentelmenów wyszedł Sock. 21-latek z Nebraski, który w niedzielę świętował życiowy sukces - deblowe mistrzostwo Wimbledonu - wygrał ze swoim bardziej znanym i wyżej notowanym rodakiem, dwukrotnym mistrzem imprezy Hall of Fame Tennis Championships, 6:4, 7:6(4).

Rozstawiony z numerem siódmym Sock, który po raz pierwszy w karierze uzyskał awans do półfinału turnieju rangi ATP World Tour, w ciągu 88-minutowego spotkania posłał trzy asy serwisowe, ani razu nie został przełamany, zanotował jednego breaka i łącznie zdobył o cztery punkty więcej od Isnera, pokonując swojego krajana po raz pierwszy w czwartej konfrontacji.

O finał Sock powalczy z Lleytonem Hewittem, który w trzecim kolejnym sezonie zameldował się w najlepszej czwórce zmagań w Newport. W piątek oznaczony numerem trzecim Australijczyk pokonał turniejową "szóstkę", Steve'a Johnsona, w ciągu godziny i 18 minut gry trzykrotnie uzyskując przełamanie.

Pierwszego seta Hewitt wygrał gładko 6:4. W drugiej partii przegrywał już 1:3, jednak od tego momentu przejął inicjatywę na placu gry i wygrał cztery gemy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 5:3. Johnson próbował jeszcze walczyć przy stanie 5:4, w gemie, w którym Australijczyk serwował, aby zakończyć spotkanie, lecz nie udało mu się wywalczyć przełamania powrotnego i mecz dobiegł końca.

Hall of Fame Tennis Championships , Newport (USA)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 474 tys. dolarów
piątek, 11 lipca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Lleyton Hewitt (Australia, 3) - Steve Johnson (USA, 6) 6:4, 6:4
Jack Sock (USA, 7) - John Isner (USA, 1) 6:4, 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Stuttgart: Fabio Fognini i Michaił Jużny w półfinale, Rosol wygrał bitwę z Lopezem