ATP Marsylia: Zwycięzca Australian Open wyeliminowany!

Serb Novak Djokovic poległ w walce z obrońcą tytułu z Marsylii Francuzem Gillesem Simonem. To bije na głowę wczorajszą porażkę finalisty Australian Open Francuza Jo-Wilfrieda Tsongi.

Daniel E. Groszewski

W 1/8 finału ATP w Marsylii (z pulą nagród 534 tys. euro) Gilles Simon potrzebował do zwycięstwa trzech setów. Pierwszy wygrał do dwóch, a o jego porażce w drugiem zadecydował dopiero tie-break. Widać jednak było, że Serb jeszcze nie zaleczył do końca kontuzji, która wyeliminowała go z meczu pierwszej rundy Pucharu Davisa przeciwko Rosji. Długi drugi set wpłynął na postawę rozstawionego w turnieju z numerem pierwszym Djokovicia. W trzecim ugrał zaledwie trzy gemy. W ćwierćfinale Francuz spotka się ze swoim rodakiem Paulem-Henrim Mathieu, który w dwóch setach odprawił innego tenisistę znad Sekwany - Michaela Llodra.

Także trzech setów potrzebował Andy Murray, aby pokonać wracającego do gry po kontuzji Szwajcara Stanislasa Wawrinkę. Kolejnym jego przeciwnikiem będzie Francuz Nicolas Mahut, który w 1/8 finału z kwitkiem odprawił Hiszpana Juana Carlosa Ferrero.

Z kolei pogromca Tsongi Chorwat Mario Ancic w dwóch szybkich setach pokonał Rosjanina Teimuraza Gabaszwiliego. Tenisista startujący w turnieju z dziką kartą jutro sprawdzi umiejętności Robina Soderlinga. Szwed do ćwierćfinału awansował dzięki zwycięstwu z turniejową dwójką, najlepszym zawodnikiem gospodarzy - Richardem Gasquetem.

Większych problemów ze zwycięstwem nie miał też Rosjanin Michaił Jużny, który w dwóch setach wyeliminował kolejnego Francuza Juliena Benneteau. W ćwierćfinale przeciwnikiem rozstawionego z numerem 3 Rosjanina będzie Marcos Baghdatis, który w ostatnim meczu dnia w dwóch setach pokonał Ivo Karlovicia.

Wyniki czwartkowych meczów 1/8 finału:

Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 3:6, 7:6(5), 6:1

Paul-Henri Mathieu (Francja, 8) - Michael Llodra (Francja, WC) 7:6(4), 7:6(5)

Mario Ancic (Chorwacja, WC) - Teimuraz Gabaszwili (Rosja) 6:3, 6:2

Michaił Jużny (Rosja, 3) - Julien Benneteau (Francja) 7:5, 6:3

Gilles Simon (Francja) - Novak Djoković (Serbia, 1) 6:2, 6:7(6), 6:3

Robin Soderling (Szwecja) - Richard Gasquet (Francja, 2) 4:6, 6:3, 6:2

Marcos Baghdatis (Cypr) - Ivo Karlovic (Chorwacja) 6:4, 6:4