KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Australian Open: Mahut, Paire i Herbert szybko odpadli w eliminacjach

W środę zakończyła się I runda kwalifikacji do głównej drabinki singla wielkoszlemowego Australian Open 2015. Nie obyło się bez niespodzianek.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Z 16 najwyżej rozstawionych w eliminacjach tenisistów aż sześciu pożegnało się z marzeniami o głównej drabince już w I rundzie. Problemy miał także oznaczony "jedynką" Bośniak Damir Dzumhur, ale zdołał pokonać Słowaka Miloslava Mecira Jr. 5:7, 7:5, 6:4. Dołączył do niego Jürgen Melzer, były ósmy singlista globu, który w dwóch setach rozprawił się ze zdolnym Chilijczykiem Nicolasem Jarrym.


O grze w głównej drabince singla może już zapomnieć oznaczony "trójką" Pierre-Hugues Herbert, partner Michała Przysiężnego z zeszłorocznego turnieju ATP World Tour 500 w Tokio. Sensacyjnym pogromcą Francuza został Koreańczyk Hyeon Chung. Zawiódł również Benoit Paire, pokonany przez zdolnego Szweda Eliasa Ymera, a trzecim wysoko rozstawionym reprezentantem Trójkolorowych, który odpadł w I rundzie, został w środę Nicolas Mahut.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich

II runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

piątek, 16 stycznia

Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, 1) - Tim Puetz (Niemcy)
Marco Cecchinato (Włochy) - Jarmere Jenkins (USA)

Jürgen Melzer (Austria, 2) - Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania)
Axel Michon (Francja) - Steve Darcis (Belgia, 17)

Hyeon Chung (Korea Południowa) - Nils Langer (Niemcy)
Jan Mertl (Czechy) - Elias Ymer (Szwecja)

Tim Smyczek (USA, 4) - Marc Polmans (Australia, WC)
Maxime Authom (Belgia) - Luca Vanni (Włochy, 29)

Andreas Beck (Niemcy, 5) - Andrew Harris (Australia, WC)
Radu Albot (Mołdawia) - Matthias Bachinger (Niemcy, 24)

Jan Hernych (Czechy) - Adam Pavlásek (Czechy)
Gerald Melzer (Austria) - Aleks Kuzniecow (USA)

Aljaž Bedene (Słowenia, 7) - Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina)
Michał Przysiężny (Polska) - Bradley Klahn (USA, 30)

Jimmy Wang (Tajwan, 8) - Konstantin Krawczuk (Rosja)
Wayne Odesnik (USA) - Vincent Millot (Francja, 31)

czwartek, 15 stycznia

Liam Broady (Wielka Brytania) - Jared Donaldson (USA)
Michael Russell (USA) - Thiemo de Bakker (Holandia, 21)

Michael Berrer (Niemcy, 10) - Ruben Bemelmans (Belgia)
Enzo Couacaud (Francja) - Hiroki Moriya (Japonia, 28)

Marius Copil (Rumunia) - Philipp Petzschner (Niemcy)
Omar Jasika (Australia, WC) - John-Patrick Smith (Australia)

James McGee (Irlandia) - Dane Propoggia (Australia, WC)
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Austin Krajicek (USA)

Aleksander Kudriawcew (Rosja, 13) - Blake Mott (Australia, WC)
Jozef Kovalik (Słowacja) - Yuichi Sugita (Japonia, 19)

Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan, 14) - Łukasz Kubot (Polska)
Marton Fucsovics (Węgry) - Ilja Marczenko (Ukraina, 26)

Yuki Bhambri (Indie) - Yoshihito Nishioka (Japonia)
Chase Buchanan (USA) - Mate Delić (Chorwacja, 32)

Adrian Menendez (Hiszpania, 16) - Andrea Arnaboldi (Włochy)
Laurent Lokoli (Francja) - Peter Torebko (Niemcy)

I runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

środa, 14 stycznia

Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, 1) - Miloslav Mečíř Jr. (Słowacja) 5:7, 7:5, 6:4
Tim Puetz (Niemcy) - Fabiano de Paula (Brazylia) 6:4, 7:5
Marco Cecchinato (Włochy) - Andrej Martin (Słowacja) 6:3, 6:2
Jarmere Jenkins (USA) - Rajeev Ram (USA, 23) 4:6, 6:3, 6:4

Jürgen Melzer (Austria, 2) - Nicolas Jarry (Chile) 6:3, 6:4
Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania) - Antonio Veić (Chorwacja) 7:6(5), 7:5
Axel Michon (Francja) - Matt Reid (Australia, WC) 7:5, 6:4
Steve Darcis (Belgia, 17) - Inigo Cervantes (Hiszpania) 6:0, 7:5

Hyeon Chung (Korea Południowa) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 3) 6:4, 6:2
Nils Langer (Niemcy) - Ramkumar Ramanathan (Indie) 7:5, 4:6, 6:4
Jan Mertl (Czechy) - Guilherme Clezar (Brazylia) 7:6(1), 6:7(2), 6:0
Elias Ymer (Szwecja) - Benoit Paire (Francja, 18) 6:0, 6:4

Tim Smyczek (USA, 4) - Kimmer Coppejans (Belgia) 7:6(3), 7:5
Marc Polmans (Australia, WC) - Jordi Samper-Montana (Hiszpania) 7:6(7), 6:1
Maxime Authom (Belgia) - Gavin van Peperzeel (Australia, WC) 6:2, 6:3
Luca Vanni (Włochy, 29) - Pedja Krstin (Serbia) 7:6(5), 6:2

Andreas Beck (Niemcy, 5) - Aldin Setkić (Bośnia i Hercegowina) 6:3, 6:4
Andrew Harris (Australia, WC) - Jesse Huta Galung (Holandia) 6:3, 7:6(7)
Radu Albot (Mołdawia) - Niels Desein (Belgia) 6:3, 6:2
Matthias Bachinger (Niemcy, 24) - Matthew Ebden (Australia) 4:6, 7:6(7), 6:3

Jan Hernych (Czechy) - Nicolas Mahut (Francja, 6) 7:6(3), 6:1
Adam Pavlásek (Czechy) - Andre Ghem (Brazylia) 6:1, 7:6(4)
Gerald Melzer (Austria) - Yannick Mertens (Belgia) 4:6, 7:5, 7:5
Aleks Kuzniecow (USA) - Frank Dancević (Kanada, 27) 3:6, 6:3, 6:3

Aljaž Bedene (Słowenia, 7) - Guido Andreozzi (Argentyna) 5:7, 6:4, 6:2
Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina) - Asłan Karacew (Rosja) 7:5, 6:2
Michał Przysiężny (Polska) - Jürgen Zopp (Estonia) 4:6, 6:3, 9:7
Bradley Klahn (USA, 30) - Enrique Lopez-Perez (Hiszpania) 6:3, 6:4

Jimmy Wang (Tajwan, 8) - Matteo Viola (Włochy) 6:3, 3:6, 7:5
Konstantin Krawczuk (Rosja) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:4, 4:6, 8:6
Wayne Odesnik (USA) - Ryan Harrison (USA) 6:3, 7:6(4)
Vincent Millot (Francja, 31) - Louk Sorensen (Irlandia) 6:1, 6:0

Liam Broady (Wielka Brytania) - Farrukh Dustow (Uzbekistan, 9) 6:4, 6:3
Jared Donaldson (USA) - Maverick Banes (Australia, WC) 6:3, 6:2
Michael Russell (USA) - Denys Mołczanow (Ukraina) 6:2, 6:2
Thiemo de Bakker (Holandia, 21) - Ti Chen (Tajwan) 2:6, 6:4, 6:2

Michael Berrer (Niemcy, 10) - Taro Daniel (Japonia) 6:3, 6:4
Ruben Bemelmans (Belgia) - Boy Westerhof (Holandia) 6:4, 6:2
Enzo Couacaud (Francja) - Tsung-Hua Yang (Tajwan) 7:5, 2:6, 7:5
Hiroki Moriya (Japonia, 28) - Robby Ginepri (USA) 4:6, 6:1, 6:3

Marius Copil (Rumunia) - Horacio Zeballos (Argentyna, 11) 6:4, 7:5
Philipp Petzschner (Niemcy) - Marco Trungelliti (Argentyna) 6:4, 6:3
Omar Jasika (Australia, WC) - Mathias Bourgue (Francja) 7:5, 6:4
John-Patrick Smith (Australia) - Alexander Zverev (Niemcy, 20) 7:6(8), 6:4

James McGee (Irlandia) - Norbert Gombos (Słowacja, 12) 1:6, 6:3, 6:2
Dane Propoggia (Australia, WC) - Brydan Klein (Wielka Brytania) 6:4, 6:4
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Tristan Lamasine (Francja) 6:4, 6:2
Austin Krajicek (USA) - Somdev Devvarman (Indie, 22) 6:4, 3:6, 6:4

Aleksander Kudriawcew (Rosja, 13) - Rhyne Williams (USA) 7:5, 6:2
Blake Mott (Australia, WC) - Arthur de Greef (Belgia) 6:4, 7:5
Jozef Kovalik (Słowacja) - Gianni Mina (Francja) 6:3, 6:4
Yuichi Sugita (Japonia, 19) - Tennys Sandgren (USA) 3:6, 6:4, 6:1

Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan, 14) - Harry Bourchier (Australia, WC) 6:0, 6:2
Łukasz Kubot (Polska) - David Guez (Francja) 6:3, 1:6, 6:3
Marton Fucsovics (Węgry) - Hans Podlipnik-Castillo (Chile) 6:4, 6:3
Ilja Marczenko (Ukraina, 26) - Benjamin Mitchell (Australia) 7:6(4), 6:4

Yuki Bhambri (Indie) - Jewgienij Donskoj (Rosja, 15) 4:6, 6:1, 8:6
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Gonzalo Lama (Chile) 6:2, 6:1
Chase Buchanan (USA) - Roberto Marcora (Włochy) 7:6(5), 7:5
Mate Delić (Chorwacja, 32) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 3:6, 7:6(4), 8:6

Adrian Menendez (Hiszpania, 16) - Stefano Travaglia (Włochy) 6:7(5), 7:6(4), 6:3
Andrea Arnaboldi (Włochy) - Jonathan Eysseric (Francja) 6:2, 7:6(0)
Laurent Lokoli (Francja) - Ilija Bozoljac (Serbia) 6:3, 7:6(5)
Peter Torebko (Niemcy) - Gastão Elias (Portugalia, 25) 1:6, 7:6(5), 6:3

Australian Open: Trzysetowy thriller i zwycięstwo Michała Przysiężnego

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×