Australian Open: Trudna przeprawa Urszuli Radwańskiej, Polka w turnieju głównym!

Urszula Radwańska wygrała trzeci mecz z rzędu w Melbourne i awansowała do turnieju głównego Australian Open. W sobotę krakowianka okazała się lepsza od rówieśniczki z Japonii - Hiroko Kuwaty.

Urszula Radwańska po dobrej inauguracji sezonu w Auckland, gdzie przebrnęła przez eliminacje i doszła do II rundy, kontynuuje dobre występy. W sobotę krakowianka okazała się lepsza od Japonki Hiroko Kuwaty i awansowała do turnieju głównego Australian Open 2015. [ad=rectangle] Mecz III rundy eliminacji nie rozpoczął się po myśli reprezentantki Polski, która już w drugim gemie straciła swoje podanie. Po zaledwie 13 minutach na tablicy wyników było 3:0 dla Kuwaty i sytuacja Radwańskiej w pierwszej odsłonie stała się skomplikowana.

Następne minuty nie przyniosły zmiany przebiegu gry, czego konsekwencją było kolejne przełamanie na korzyść rówieśniczki Radwańskiej. Pierwszy gem padł łupem Polki przy 0:4, kiedy to krakowianka wykorzystała jedną z trzech szans na breaka.

Niestety Radwańska nie poszła za ciosem, przegrała swoje podanie do 15 i reprezentantka Japonii była o krok od zapisania pierwszej partii na swoje konto. Presja nie sprzyjała Kuwacie i tenisistka z kraju Kwitnącej Wiśni po raz drugi z rzędu nie wygrała swojego serwisu.

Później Radwańska starała się przedłużyć zmagania w pierwszej odsłonie, jednak nie znalazła przepisu na utrzymanie własnego serwisu i po 33 minutach inauguracyjnej partii, została ona zapisana przy nazwisku Japonki.

Nadzieja na zmianę losów tego spotkania pojawiła się na początku drugiej partii. Radwańska najpierw wygrała gem serwisowy rywalki, a następnie po raz pierwszy w tym meczu utrzymała własne podanie.

Radwańska ewidentnie wyczuła swoją szansę i kontynuowała bardzo dobrą grę. 24-letnia krakowianka wygrała następne cztery z pięciu gemów i po 28 minutach na tablicy wyników widniał remis.

W decydującej partii przełamanie jako pierwsza uzyskała Kuwata, jednak przy pierwszej możliwej okazji Radwańska odrobiła straty. W następnych siedmiu gemach obie tenisistki zgodnie utrzymywały swój serwis. Przy stanie 6:5 dla krakowianki, niedoświadczona Japonka nie poradziła sobie z emocjami i przegrała własne podanie do zera, tracąc tym samym szansę na awans do I rundy turnieju głównego.

W pojedynku trwającym jedną godzinę i 53 minuty Radwańska posłała jednego asa i popełniła dwa podwójne błędy. Reprezentantka Polski przełamała rywalkę siedmiokrotnie, straciła swój serwis pięć razy i wygrała 60 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Przeciwniczką młodszej z sióstr Radwańskich w I rundzie głównej drabinki będzie w poniedziałek rozstawiona z numerem 31. reprezentantka Kazachstanu Zarina Dijas (trzeci mecz od godz. 1:00 czasu polskiego na korcie numer 7). Natomiast Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz przystąpią do rywalizacji dopiero we wtorek.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich sobota, 17 stycznia