ATP Indian Wells: Dimitrow pokonał obolałego Kyrgiosa, Raonić - Dołgopołow w III rundzie

Grigor Dimitrow stoczył niezwykle dramatyczny bój z Nickiem Kyrgiosem w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Pewne zwycięstwo odniósł w niedzielę Milos Raonić.

Rafał Smoliński
Dwie godziny i 10 minut spędzili w niedzielę na korcie Grigor Dimitrow i Nick Kyrgios. W pierwszej partii przełamań nie było, a w tie breaku lepszy był Bułgar. 19-letni Australijczyk postarał się o breaka w drugiej odsłonie, dzięki czemu wyrównał stan rywalizacji. Najwięcej emocji było w trzecim secie, w którym tenisista z Canberry uzyskał przełamanie w dziewiątym gemie, ale doznał przy tym urazu nogi.
Podczas zmiany stron Kyrgios poprosił o interwencję medyczną, a kiedy po kilku minutach zjawił się fizjoterapeuta, Australijczyk uznał... że jest już w stanie zakończyć pojedynek. Jak się jednak okazało nie miał racji, ponieważ gładko oddał serwis, a następnie musiał doprowadzić do tie breaka. W rozgrywce tej Dimitrow zaatakował przy stanie 3-3 i do końca kontrolował przebieg wydarzeń na placu gry. Po dramatycznym boju oznaczony numerem 11. Bułgar triumfował 7:6(2), 3:6, 7:6(4).Rozstawiony z numerem szóstym Milos Raonić rozpoczął występ w turnieju BNP Paribas Open 2015 od pokonania Simone Bolellego 6:3, 6:4. Kanadyjczyk posłał 13 asów i ani razu nie był zmuszony bronić się przed stratą serwisu. Po 67 minutach reprezentant Kraju Klonowego Liścia wziął rewanż za porażkę doznaną w Marsylii. W III rundzie jego rywalem będzie Ukrainiec Ołeksandr Dołgopołow, który w dwóch partiach ograł Kolumbijczyka Santiago Giraldo.

Richard Gasquet przegrał w niedzielę z kontuzją pleców. Francuz w II rundzie zawodów w Indian Wells zmierzył się z Michaelem Berrerem, ale skreczował przy wyniku 6:7(6), 6:4, 1:3. Reprezentant Trójkolorowych oznajmił już, że nie wystąpi w Miami i poleci do Paryża, gdzie przejdzie kolejne badania. Berrer natomiast o miejsce w 1/8 finału zagra z Gillesem Simonem lub Malekiem Jazirim.

Rozstawionego zawodnika wyeliminował Amerykanin Donald Young, który okazał się w dwóch setach lepszy od oznaczonego "31" Francuza Jeremy'ego Chardy'ego. Do dalszej fazy awansowali za to Roberto Bautista i Lukas Rosol. Grający z numerem 15. Hiszpan zwyciężył 6:4, 6:3 Uzbeka Denisa Istomina, natomiast Czech, turniejowa "27", powrócił ze stanu 0-1 w setach, by wyeliminować Słowaka Martina Klizana.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
niedziela, 15 marca

II runda gry pojedynczej:

Milos Raonić (Kanada, 6) - Simone Bolelli (Włochy) 6:3, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Nick Kyrgios (Australia) 7:6(2), 3:6, 7:6(4)
Roberto Bautista (Hiszpania, 15) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:3
Lukáš Rosol (Czechy, 27) - Martin Kližan (Słowacja) 4:6, 6:0, 6:3
Andreas Seppi (Włochy, 30) - Victor Hănescu (Rumunia, Q) 6:4, 6:4
Michael Berrer (Niemcy, Q) - Richard Gasquet (Francja, 22) 7:6(6), 4:6, 3:1 i krecz
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Santiago Giraldo (Kolumbia, 29) 6:1, 7:6(4)
Donald Young (USA) - Jérémy Chardy (Francja, 31) 6:4, 6:2