WTA Den Bosch: Urszula Radwańska w II rundzie eliminacji

Urszula Radwańska nie miała problemów z awansem do II rundy eliminacji w holenderskim Den Bosch. W piątek Polka pewnie pokonała Rosjankę Marinę Mielnikową.

Karolina Konstańczak
Urszula Radwańska, która zajmuje obecnie 109. miejsce w światowym notowaniu, nie zaprezentowała się najlepiej w Rolandzie Garrosie i już w I rundzie eliminacji przegrała ze znacznie niżej klasyfikowaną tenisistką z Tajwanu Yung-Jan Chan. Po krótko trwającej paryskiej przygodzie, Polka postanowiła spróbować swoich sił w turnieju WTA w Den Bosch. W I rundzie eliminacji rozstawiona z numerem drugim Radwańska spotkała się z Mariną Mielnikową, która zajmuje obecnie 171. miejsce w rankingu WTA. Rosjanka w tym roku obchodziła swoje 26. urodziny.
Młodsza z krakowskich sióstr znakomicie rozpoczęła piątkowe starcie i już przy pierwszej nadarzającej się okazji przełamała swoją rywalkę. Tak naprawdę w trakcie całego seta Rosjanka miała zaledwie jedną szansę na skończenie gema. Po 27 minutach Radwańska triumfowała 6:0, zdobywając w sumie 27 punktów i oddając przeciwniczce tylko 11. Pierwsze podanie okazało się naprawdę skuteczne w starciu z Mielnikową, bowiem nasza tenisistka wygrała po nim 88 proc. piłek.W początkowej fazie drugiej partii krakowianka miała problemy z utrzymaniem własnych podań i wygrywała tylko serwisy przeciwniczki. Dopiero w siódmym gemie naszej reprezentantce udało się rozstrzygnąć po swojej myśli własny gem i pierwszy raz w odsłonie Radwańska objęła prowadzenie. W samej końcówce Polka okazała się zdecydowanie lepsza od Rosjanki i po 71 minutach wygrała 6:0, 6:3.

Statystyki piątkowego pojedynku zdecydowanie przemawiały za Polką, która wygrała 61 punktów, oddając rywalce zaledwie 35. Przeciwniczka naszej tenisistki miała spore kłopoty z serwisem, bowiem zanotowała aż osiem podwójnych błędów. Krakowianka natomiast miała czyste konto w tej rubryce.

W II rundzie kwalifikacji Polka zmierzy się z Brazylijką Paulą Cristiną Goncalves (WTA 252), która w piątek pokonała 6:3, 6:3 posiadaczkę dzikiej karty Greczynkę Eleni Daniilidou (WTA 469). Aby awansować do głównej drabinki, trzeba rozstrzygnąć po swojej myśli trzy pojedynki.

Topshelf Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 5 czerwca

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, 2) - Marina Mielnikowa (Rosja) 6:0, 6:3

Roland Garros: Cudowne ozdrowienie Sereny Williams, szwajcarska bajka dobiegła końca

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)