WTA Den Bosch: 21 asów nie dało Michaelli Krajicek awansu, Camila Giorgi w ćwierćfinale

Camila Giorgi pokonała Michaellę Krajicek i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Den Bosch.

Camila Giorgi (WTA 35) sezon rozpoczęła od ćwierćfinału w Hobart, a następnie doszła do III rundy Australian Open. Później dwa mecze z rzędu wygrała dopiero w Katowicach, gdzie zaliczyła finał. W środę Włoszka pokonała 6:7(2), 6:2, 6:4 Michaellę Krajicek (WTA 403) i powalczy o półfinał turnieju w Den Bosch. W trwającym dwie godziny i osiem minut spotkaniu Holenderka zaserwowała 21 asów i jest to rekord jeśli chodzi o pojedynczy mecz w WTA Tour w tym roku. Giorgi popełniła 17 podwójnych błędów, ale też obroniła siedem z ośmiu break pointów.
Kolejną rywalką Włoszki będzie Jarosława Szwiedowa (WTA 76), która w I rundzie wyeliminowała Eugenie Bouchard, a w środę wygrała 6:4, 6:4 z Mariną Eraković (WTA 94). W ciągu 74 minut gry Kazaszka zaserwowała cztery asy oraz wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Awansowała ona do drugiego ćwierćfinału w sezonie (w kwietniu w Bogocie zaliczyła finał). Był to trzecie spotkanie obu tenisistek, dwa wcześniejsze również odbyły się na trawie. W 2008 i 2011 roku w Birmingham lepsza była Eraković.

Kristina Mladenović (WTA 43) pokonała 6:7(4), 6:3, 6:3 Kurumi Narę (WTA 57). W I secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 oraz setbola, a w II partii wróciła z 0:2. W ciągu dwóch godzin i 22 minut walki zaserwowała siedem asów oraz wykorzystała siedem z 18 break pointów. Mladenović awansowała do czwartego ćwierćfinału w sezonie (po Monterrey, Marrakeszu i Strasburgu).

Coco Vandeweghe (WTA 34) wygrała 7:5, 6:4 z Tatjaną Marią (WTA 80). W trwającym 80 minut spotkaniu Amerykanka posłała sześć asów oraz zdobyła 29 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Osiągnęła ona drugi ćwierćfinał w sezonie (w styczniu w Auckland). Vandeweghe w ubiegłym sezonie właśnie w Den Bosch zdobyła swój pierwszy tytuł w głównym cyklu. Wygrała wtedy siedem meczów, bo rozpoczynała od kwalifikacji. W finale okazała się lepsza od Chinki Jie Zheng.

Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:4, 6:4

WTA Nottingham: Nie będzie polskiego ćwierćfinału. Magda Linette nie wykorzystała ośmiu meczboli!

Czy Camila Giorgi awansuje do półfinału turnieju w Den Bosch?