WTA Wuhan: Magda Linette wykonała pierwszy krok

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Magda Linette awansowała do finałowej fazy eliminacji turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Wuhan. W piątkowym pojedynku Polka pokonała w dwóch setach Chinkę Ying-Ying Duan.

W dwustopniowych eliminacjach do turnieju Wuhan Open Magda Linette została rozstawiona z ósmym numerem i w piątek przyszło jej się po raz pierwszy w karierze zmierzyć z Ying-Ying Duan. Polka zajmuje obecnie 64. miejsce w światowym rankingu, natomiast Chinka jest 121.

23-letnia poznanianka błyskawicznie przystąpiła do ataku i już w gemie otwarcia przełamała serwis rywalki do zera. Potem Linette miała jeszcze po kilka okazji na breaka przy stanie 2:0 i 3:1. W ósmym gemie Polka sama musiała bronić się przed stratą podania i z powodzeniem oddaliła dwa break pointy. Po nieco ponad 40 minutach nasza reprezentantka wygrała premierową odsłonę 6:4.

Drugą partię polska tenisistka także otworzyła przełamaniem, po czym wyszła na dwugemowe prowadzenie. Duan starała się odrobić stratę, lecz nie wykorzystała swoich szans w czwartym i szóstym gemie. Problemów takich nie miała Linette, która uzyskała breaka na 5:2, a po zmianie stron zwieńczyła pojedynek przy premierowej piłce meczowej wynikiem 6:4, 6:2.

W trwającym 82 minuty spotkaniu nasza reprezentantka posłała 12 asów oraz popełniła trzy podwójne błędy serwisowe. Linette wykorzystała trzy z 11 okazji na przełamanie, a sama obroniła pięć break pointów. W sumie tenisistka z Poznania zapisała na swoje konto 67 ze 117 wszystkich rozegranych punktów.

O miejsce w głównej drabince zawodów Wuhan Open Linette zagra w sobotę z oznaczoną 12. numerem Lauren Davis (WTA 72), która po czterech godzinach i pięciu minutach spędzonych na korcie pokonała 5:7, 7:6(2), 7:5 Chinkę Xinyun Han (WTA 157). Dobrze znana Polce Amerykanka miała pierwotnie zmierzyć się z Larą Arruabarreną (WTA 97), lecz Hiszpanka wycofała się z eliminacji.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,513 mln dolarów piątek, 25 września