WTA Kuala Lumpur: Porażka Magdy Linette i Kai-Lin Zhang w grze podwójnej

Magda Linette i Kai-Lin Zhang nie poradziły sobie z najwyżej rozstawionymi tenisistkami w malezyjskiej imprezie. Polka i Chinka przegrały 3:6, 6:2, 5-10 z Chen Liang i Yafan Wang.

Karolina Konstańczak

W poniedziałek Magda Linette przegrała w I rundzie gry pojedynczej z Sabiną Lisicką. Dzień później poznanianka i jej partnerka Kai-Lin Zhang wyszły na kort, aby rywalizować w zmaganiach deblistek. Polka i reprezentantka Chin zmierzyły się z najwyżej rozstawionymi w stolicy Malezji Chen Liang i Yafan Wang.

Chociaż Linette i Wang rozpoczęły pojedynek od odebrania podania rywalkom, przegrały cztery kolejne gemy, dwukrotnie tracąc serwis. W siódmym gemie Polka i Chinka nie wykorzystały aż trzech break pointów powrotnych, co dało najwyżej rozstawionej parze prowadzenie 5:2. Liang i Wang dowiozły wcześniej wypracowaną przewagę do końca seta i triumfowały 6:3.

Linette i Zhang rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 2:0, jednak rywalki błyskawicznie zrównały się z nimi na 2:2. Od tego momentu Polka i Chinka straciły jednak tylko trzy piłki i doprowadziły do super tie breaka.

W ostatniej części meczu poznanianka i jej partnerka niemal cały czas musiały gonić swoje przeciwniczki. Linette i Zhang najpierw przegrywały 3-6, a nieco później 4-8. Po godzinie i 14 minutach najwyżej rozstawiona para awansowała do ćwierćfinału, triumfując 6:3, 2:6, 10-5.

Kolejnymi rywalkami Liang i Wang będą Kai-Chen Chang i Oksana Kałasznikowa, które okazały się lepsze od Lidzii Marozawej i Walentyny Iwanienko.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów

I runda gry podwójnej:

Chen Liang (Chiny, 1) / Yafan Wang (Chiny, 1) - Magda Linette (Polska) / Kai-Lin Zhang (Chiny) 6:3, 2:6, 10-5