WTA Katowice: Zmienne szczęście polskich deblistek

Klaudia Jans-Ignacik i Heather Watson awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Katowicach. Ta sztuka nie powiodła Katarzynie Piter, która wystąpiła w parze z Kristyną Pliskovą.

Kacper Kowalczyk

Po zaledwie 20 minutach pojedynku I rundy Klaudia Jans-Ignacik i Heather Watson przegrywały już 0:5. W tym secie udało im się zdobyć jeszcze dwa gemy, ale w przeciwieństwie do Pauli Kani, to właśnie dwie ostatnie odsłony były popisem gry duetu polsko-brytyjskiego.

Jocelyn Rae i Anna Smith nie potrafiły odpowiedzieć na lepszą dyspozycję rywalek i zdecydowanie oddały im inicjatywę w drugim secie i w super tie-breaku, wygranym przez Polkę i Brytyjkę 10-6.

Słabszą pierwszą odsłonę gdynianka tłumaczyła tym, że musiała przyzwyczaić się do nowych okoliczności. - To był pierwszy mecz tutaj, a warunki są zupełnie inne niż w ostatnich trzech miesiącach, kiedy to grałam na otwartych kortach. Na początku nie mogłam złapać rytmu szczególnie przy returnie. Dałyśmy sobie czas żeby się rozkręcić i później zaczęłyśmy grać dużo lepiej przy siatce - powiedziała tuż po meczu.

Definitywnie ze stolicą Śląska pożegnała się Katarzyna Piter. Wspólnie z Kristyna Pliskova przegrały mecz I rundy z Eri Hozumi i Miyu Kato. Japonki od pierwszej piłki przeważały na korcie i bardzo szybko objęły prowadzenie. Prowadząc 5:2 były o dwa punkty od zakończenia pierwszej odsłony, która jednak została rozstrzygnięta dopiero w tie-breaku.

W II secie przewaga Japonek była równie wyraźna i po 73 minutach gry mogły się już cieszyć z awansu do ćwierćfinału. Dla Pliskovej to jeszcze nie koniec Katowice Open 2016, w środę zagra w II rundzie singla przeciwko rozstawionej z "trójką" Jelenie Ostapenko.

Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 5 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Heather Watson (Wielka Brytania) - Jocelyn Rae (Wielka Brytania, 4) / Anna Smith (Wielka Brytania, 4) 2:6, 6:2, 10-6
Eri Hozumi (Japonia) / Miyu Kato (Japonia) - Katarzyna Piter (Polska, WC) / Kristyna Pliskova (Czechy, WC) 7:6(3), 6:1

Program i wyniki Katowice Open 2016

Kacper Kowalczyk z Katowic

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Heather Watson triumfują w zawodach WTA w Katowicach?