Barbora Strycova: Agnieszka Radwańska to najinteligentniejsza tenisistka w rozgrywkach

Po przegranym meczu III rundy Roland Garros 2016 z Agnieszką Radwańską Barbora Strycova nie była zadowolona z siebie, ale doceniła Polkę. - To najinteligentniejsza tenisistka w rozgrywkach i nieprzypadkowo jest numerem dwa na świecie - stwierdziła.

Marcin Motyka
AFP / Miguel Medina

- Jestem rozczarowana. W pierwszym secie nie grałam swojego tenisa, tylko taki, jak ona chciała. Próbowałam spychać ją poza linię końcową, ale popełniałam zbyt wiele błędów - mówiła na konferencji prasowej Barbora Strycova.

W III rundzie Roland Garros 2016 Czeszka przegrała z Agnieszką Radwańską 2:6, 7:6(6), 2:6 i odpadła z dalszej rywalizacji. - Wygrany tie break dodał mi pewności siebie, ale ona na początku trzeciego seta zaczęła grać bardziej uważnie. Ja nie grałam źle, ale ona przełamała mnie dwukrotnie. Przy stanie 0:3 chciałam grać być bardziej aktywna, ale nie grałam dokładnie - analizowała 30-latka z Pilzna.

Strycova doceniła Polkę, z którą w głównym cyklu przegrała czwarty raz w karierze. - Ona nie gra szybko, ale wymusza błędy. Jej gra jest trudna dla rywalek. Nigdy nie wiadomo, jak uderzy. Raz posyła krótką piłkę, a raz długą. To najinteligentniejsza tenisistka w rozgrywkach i nieprzypadkowo jest numerem dwa na świecie.

Dla reprezentantki naszych południowych sąsiadów był to pierwszy w karierze występ w 1/16 finału paryskiego Wielkiego Szlema. - Cieszę się, że nawet w wieku 30 lat jestem w stanie poprawiać pewne aspekty swojej gry. Nie chcę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana, ale te dwa wygrane mecze to dla mnie coś ważnego. Dzięki temu przed kolejnym występem w Paryżu będę bardziej pewna siebie, bo wiem, że mogę tu wygrywać.

- Dałyśmy dobre show, ale niestety przegrałam - dodała Czeszka.

Czy Agnieszka Radwańska to najinteligentniejsza tenisistka w rozgrywkach?