WTA Nanchang: wspaniała pogoń Ying-Ying Duan, debiutancki tytuł dla Chinki

Ying-Ying Duan triumfowała w zawodach rangi WTA International na kortach twardych w Nanchang. Chinka po trzysetowej walce pokonała Vanię King.

Kacper Kowalczyk
Po pierwszych dziewięciu gemach wydawało się, że doświadczenie Vanii King weźmie górę i to ona wyjedzie z Nanchang z tytułem. Amerykanka o tajwańskich korzeniach właśnie po raz kolejny przełamała Ying-Ying Duan i wyszła na prowadzenie 6:1, 2:0. Chinka natychmiast odrobiła straty i pomimo wielu szans dla dwukrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych w deblu, to 27-latka z Tiencinu sięgnęła po zwycięstwo w II secie.

W decydującej odsłonie reprezentantka gospodarzy złapała już swój rytm, co pozwoliło jej mocnymi forhendami i długimi returnami spychać raz za razem rywalkę do głębokiej defensywy. Już za pierwszą okazją breakpointową zaczęła budować przewagę i po 124 minutach dowiozła ją do końca, sięgając po pierwszy singlowy tytuł WTA w karierze.

Dzięki 280 punktom za triumf w Nanchang, Duan powróci w okolice 100. miejsca, swojej najwyższej pozycji w rankingu WTA, a King przesunie się w okolice Top 90.

Jiangxi Open, Nanchang (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 7 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Ying-Ying Duan (Chiny) - Vania King (USA, 6) 1:6, 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)