Finały ATP World Tour: Bryanowie wykonali zadanie

Bob i Mike Bryanowie odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej rozgrywanych w Londynie Finałów ATP World Tour. W czwartek pokonali 6:4, 6:4 Treata Hueya i Maksa Mirnego, którzy zakończyli turniej z trzema porażkami.

Rafał Smoliński
Mike i Bob Bryan PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Mike i Bob Bryan

W ciągu 59 minut Amerykanie obronili trzy break pointy i w każdym z setów postarali się o jedno przełamanie. W premierowej odsłonie dokonali tego w trzecim gemie, zaś w drugiej partii wysunęli się na prowadzenie 4:3. Bob i Mike Bryanowie zwyciężyli zatem pewnie 6:4, 6:4.

Treat Huey i Maks Mirny nie wygrali w Grupie B ani jednego spotkania i odpadli z dalszej rywalizacji. Bryanowie muszą czekać na wynik pojedynku pomiędzy Jamiem Murrayem i Bruno Soaresem a Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo. Jeśli Chorwat i Brazylijczyk zwyciężą 2-0 w setach, to o obsadzie miejsc 1-3 zadecyduje procent wygranych gemów.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7,5 mln dolarów
czwartek, 17 listopada

Grupa B (Stefan Edberg, Anders Järryd)

Bob Bryan (USA, 3) / Mike Bryan (USA, 3) - Treat Huey (Filipiny, 8) / Maks Mirny (Białoruś, 8) 6:4, 6:4