Cykl ITF: Hubert Hurkacz z singlowym tytułem po dwóch latach

Hubert Hurkacz wygrał turniej ITF o puli nagród 15 tys. dolarów rozgrywany na kortach twardych w Lizbonie. W niedzielnym finale tenisista z Wrocławia pokonał Joao Dominguesa 7:5, 6:1.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Przeciwnikiem w meczu o tytuł był tenisista, którego Polak zwyciężył w 2015 roku w II rundzie imprezy w Oliveira de Azemeis. Tym razem Hubert Hurkacz (ATP 359) także potrzebował dwóch setów, aby pokonać Joao Dominguesa (ATP 297).

Reprezentant gospodarzy lepiej wszedł w mecz, gdyż prowadził już 3:1 z przewagą przełamania. Jednak trzy kolejne gemy padły łupem 20-latka z Wrocławia, który decydującego breaka zdobył w 12. gemie.

W drugim secie Hurkacz w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na korcie i szybko wysunął się na 5:0. Pojedynek zakończył po 74 minutach wynikiem 7:5, 6:1.

Dla polskiego tenisisty to drugie singlowe trofeum na zawodowych kortach. Z pierwszego cieszył się w sezonie 2015, gdy wygrał turniej w Ślęzy. Za triumf w Lizbonie Hurkacz otrzyma 18 punktów do rankingu ATP, natomiast pokonany przez niego Domingues dostanie 10 punktów.