Challenger Liberec: Tomasz Bednarek i David Pel obronili dwa meczbole w dramatycznym półfinale

Tomasz Bednarek i partnerujący mu Holender David Pel w trzech setach pokonali Gero Kretschmera i Andeasa Miesa i awansowali do finału zmagań gry podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych challengerze w Libercu (pula nagród 43 tys. euro).

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Piątkowy pojedynek był niesamowicie wyrównany. Tomasz Bednarek i David Pel pokonali parę Gero Kretschmer / Andreas Mies 3:6, 6:1, 15-13. O wszystkim zadecydował dramatyczny super tie break, w którym polsko-holenderski duet obronił dwa meczbole, a zakończył pojedynek za piątą szansą.

Mecz trwał 87 minut. W tym czasie Polak i Holender posłali jednego asa, popełnili sześć podwójnych błędów serwisowych, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali trzy z czterech break pointów i łącznie zdobyli 63 punkty, o pięć więcej od rywali.

Dla 35-latka z Pabianic i partnerującego mu Holendra to drugi wspólny finał w obecnym sezonie. Na początku lipca okazali się najlepsi w rozgrywanym na kortach ziemnych challengerze w Mediolanie.

W meczu o tytuł turnieju Svijany Open rozstawieni z numerem trzecim Bednarek i Pel zagrają z Guilherme Clezarem i Juanem Pablo Ficovichem bądź z oznaczoną "czwórką" parą Laurynas Grigelis / Zdenek Kolar.

Svijany Open, Liberec (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
piątek, 4 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) - Gero Kretschmer (Niemcy, 2) / Andreas Mies (Niemcy, 2) 3:6, 6:1, 15-13

Czy Tomasz Bednarek i David Pel wygrają turniej w Libercu?