WTA Tokio: Magdalena Fręch bez kwalifikacji. Elise Mertens potencjalną przeciwniczką Magdy Linette

Tylko gem dzielił Magdalenę Fręch od awansu do głównej drabinki turnieju WTA International na kortach twardych w Tokio. Polka nie znalazła jednak sposobu na Japonkę Miyu Kato.
Rafał Smoliński
Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Spotkanie Magdaleny Fręch z Miyu Kato trwało aż dwie godziny i 51 minut. W partii otwarcia łodzianka szybko straciła serwis i nie dogoniła rywalki. Z kolei w drugiej odsłonie Polka wygrała cztery ostatnie gemy, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Losy awansu do głównej drabinki zawodów Japan Women's Open Tennis rozstrzygnęły się więc w trzecim secie. Tenisistka gospodarzy prowadziła już 4:1, ale cztery następne gemy padły łupem Fręch. Polka dwukrotnie dzielił gem od zwycięstwa, lecz nie zdołała ona zdobyć kluczowego przełamania. W tie breaku górą była Japonka, która wygrała ostatecznie 6:3, 2:6, 7:6(3). Kato przerwała tym samym serię 12 z rzędu zwycięstw łodzianki na zawodowych kortach.

Jedyną Polką w tokijskim turnieju będzie zatem Magda Linette, która we wtorek o godz. 4:00 naszego czasu zmierzy się z Japonką Risą Ozaki. Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka już w II rundzie oznaczona "trójką" Belgijka Elise Mertens, poniedziałkowa pogromczyni Rosjanki Jewgieniji Rodiny. Premierowe mecze wygrały również Czeszka Kristyna Pliskova, Amerykanka Alison Riske, Słowaczka Jana Cepelova oraz Chinki Qiang Wang i Xinyun Han.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)