Puchar Hopmana: udane otwarcie Australii w ostatnim dniu starego roku

Daria Gawriłowa i Thanasi Kokkinakis pokonali Eugenie Bouchard i Vaska Pospisila 2-1 w swoim pierwszym meczu w ramach tegorocznej edycji Pucharu Hopmana.

Karolina Konstańczak
Daria Gawriłowa, mistrzyni turnieju w New Haven 2017 Getty Images / Maddie Meyer / Daria Gawriłowa, mistrzyni turnieju w New Haven 2017
W drugim dniu rozgrywek Pucharu Hopmana rozegrano tylko jeden mecz. Australijczycy zmierzyli się w Perth z Kanadą. Jako pierwsze na korcie pojawiły się Daria Gawriłowa, która w 2016 roku wspólnie z Nickiem Kyrgiosem wygrała całą imprezę, oraz Eugenie Bouchard.

Gawriłowa potrzebowała godziny i 19 minut, aby skruszyć opór rywalki. Australijka zwyciężyła 6:1, 6:4. - Cieszę się, że znów mogę rywalizować - powiedziała 25. tenisistka świata. - Pierwszy set był w moim wykonaniu świetny, jednak w końcówce spotkania zaczęłam odczuwać nerwy. Chciałam za szybko zdobywać punkty. Jestem zadowolona ze zwycięstwa.

Nieco później na kort weszli Thanasi Kokkinakis, który w maju 2017 roku powrócił do rozgrywek po problemach zdrowotnych i zajmuje obecnie odległe 209. miejsce na świecie, oraz Vasek Pospisil.

Pojedynek pomiędzy tymi tenisistami trwał niemal dwie godziny i rozstrzygnął się dopiero w trzech setach. O losach każdego z nich zadecydowało tylko jedno przełamanie. Finalnie to Kokkinakis zwyciężył 6:4, 3:6, 6:3.

- Cieszę się, że znów tutaj jestem - powiedział Australijczyk. - Gdy miałem 16 lat, wystąpiłem tutaj w roli rezerwowego (w 2013 roku zastąpił kontuzjowanego Johna Isnera przyp. red.). Przez problemy zdrowotne byłem zmuszony opuścić ostatnie dwie edycje Australian Open, przez co czułem się rozdarty, ale jestem psychicznie przygotowany na powrót na australijskie korty twarde.

Kanadyjczycy zdobyli jedyny punkt w grze mieszanej, pokonując swoich rywali po dwóch tie breakach.

Australijczycy i Kanadyjczycy pojawią się znów na korcie 3 stycznia. Gawriłowa i Kokkinakis zmierzą się z reprezentacją Belgii, natomiast Bouchard i Pospisil sprawdzą Niemców.

Australia - Kanada 2:1

Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
niedziela, 31 grudnia

Gra 1.: Daria Gawriłowa - Eugenie Bouchard 6:1, 6:4
Gra 2.: Thanasi Kokkinakis - Vasek Pospisil 6:4, 3:6, 6:3
G
ra 3.: Daria Gawriłowa / Thanasi Kokkinakis - Eugenie Bouchard / Vasek Pospisil 3:4(1), 3:4(4)

Czy Australijczycy awansują do półfinału tegorocznej edycji Pucharu Hopmana?