Australian Open: trwa fatalna seria Stephens. 15. z rzędu wygrany mecz Görges i zwycięstwo Ostapenko na Rod Laver Arena

Sloane Stephens rozczarowała już w I rundzie Australian Open. Zwycięstwa w poniedziałek odniosły natomiast Jelena Ostapenko i Julia Görges.
Karolina Konstańczak
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Sloane Stephens

Sloane Stephens poniosła w poniedziałek szóstą porażkę z rzędu. Amerykanka, która nie może wygrać meczu od sensacyjnego triumfu na kortach US Open, przegrała w I rundzie Australian Open z Shuai Zhang 6:2, 6:7(2), 2:6. Warto dodać, że 16. rozstawiona prowadziła w drugim secie 5:4 i mogła zamknąć pojedynek własnym podaniem. 24-latka nie broniła w Melbourne żadnych punktów, ponieważ sezon temu pauzowała z powodu problemów ze stopą.

Zhang zmierzy się w II rundzie albo z rozstawioną z numerem 18. Denisą Allertovą, albo z Pauline Parmentier. Sezon temu Chinka przegrała w II rundzie z Alison Riske.

Jelena Ostapenko, mistrzyni Rolanda Garrosa 2017, pokonała w poniedziałek Francescę Schiavone, triumfatorkę French Open z 2010 roku. Łotyszka zwyciężyła 6:1, 6:4, mimo że w drugim secie przegrywała 1:4 ze stratą podania. - Ona jest świetną tenisistką - powiedziała po meczu Ostapenko. - Ma ogromne doświadczenie i jest wymagającą przeciwniczką. W drugim secie popełniałam więcej błędów, ale odnalazłam swój rytm. Podobała mi się końcówka w moim wykonaniu.

Łotyszka sprawdzi w II rundzie Ying-Ying Duan, która była bliska odprawienia Mariany Duque na przysłowiowym "rowerku". Kolumbijka zdobyła jednak honorowego gema przy stanie 0:6 i 0:4 na swoją niekorzyść.

Julia Görges odniosła 15. zwycięstwo z rzędu (wcześniej wygrała w Moskwie, Zhuhai i Auckland). Niemka pokonała w poniedziałek Sofię Kenin 6:4, 6:4 i zagra w II rundzie z Alize Cornet. Francuzka nie miała większych kłopotów z wyeliminowaniem posiadającej dziką kartę Xinyu Wang.

Magdalena Rybarikova zajmowała na początku ubiegłego roku 157. miejsce, natomiast obecnie jest notowana w Top 20. Słowaczka pokonała w I rundzie Australian Open Taylor Townsend 6:0, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie Kirsten Flipkens. Belgijka wróciła do spotkania z Alison Riske po dramatycznym drugim secie i zwyciężyła 2:6, 7:6(6), 6:3.

Swoje mecze wygrały w poniedziałek także Mona Barthel, która pokonała Monicę Niculescu 6:4, 7:5, oraz Petra Martić, pogromczyni Alison van Uytvanck. Chorwatka od ubiegłego roku poprawiła swój ranking aż o 184 pozycje (z 265 na 81).