Australian Open: obolały Juan Martin del Potro pokonał Karena Chaczanowa. Zaskakująca porażka Davida Goffina

Juan Martin del Potro w czterech setach pokonał Karena Chaczanowa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2018. Z turnieju odpadł David Goffin, który niespodziewanie przegrał z Julienem Benneteau.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

W ubiegłym tygodniu w ćwierćfinale turnieju ATP w Auckland Juan Martin del Potro pokonał Karena Chaczanowa w dwóch setach. W czwartek, w II rundzie Australian Open 2018, ci tenisiści zmierzyli się ponownie. Argentyńczyk znów okazał się lepszy, ale tym razem zwycięstwo przyszło mu o wiele trudniej. Po trzech godzinach i 45 minutach rywalizacji na wygrywające serwis i forhendy zwyciężył 6:4, 7:6(4), 6:7(0), 6:4.

Del Potro w trakcie gry walczył nie tylko z rywalem, ale i z własnym ciałem. Miał bowiem kłopoty z udem i prosił o pomoc fizjoterapeutę. - Boli mnie całe ciało, ale walczyłem. Cieszę się, że po czterech latach znów mogę być w Melbourne - przyznał po spotkaniu.

Dla Argentyńczyka to pierwszy od pięciu lat awans do 1/16 finału turnieju w Melbourne. W tej fazie tegorocznej edycji zmierzy się z Tomasem Berdychem. Z Czechem grał do tej pory ośmiokrotnie i pięć razy wygrywał. - Czuję się zmęczony, ale mam czas, aby się zregenerować - dodał 29-latek z Tandil.

David Goffin był uznawany za tenisistę, który w Australian Open 2018 może pokusić się o dobry rezultat. Tymczasem przygoda Belga z kortami Melbourne Park trwała zaledwie dwa mecze. W 1/32 finału rozstawiony z numerem siódmym Goffin niespodziewanie przegrał z 36-letnim Julienem Benneteau, choć inauguracyjnego seta wygrał 6:1. Dla Francuza to pierwszy awans do III rundy turnieju wielkoszlemowego od września 2013 roku, kiedy to dotarł do 1/16 finału US Open.

Dalej gra także inny reprezentant Francji, Richard Gasquet. Tenisista z Beziers wygrał 6:2, 6:2, 6:3 z kwalifikantem Lorenzo Sonego. Z kolei w pojedynku 21-latków Hyeon Chung okazał się lepszy od Daniła Miedwiediewa, ubiegłotygodniowego triumfatora zawodów w Sydney.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 55 mln dolarów australijskich
czwartek, 18 stycznia

II runda gry pojedynczej mężczyzn:

Juan Martin del Potro (Argentyna, 12) - Karen Chaczanow (Rosja) 6:4, 7:6(4), 6:7(0), 6:4
Richard Gasquet (Francja, 29) - Lorenzo Sonego (Włochy, Q) 6:2, 6:2, 6:3
Julien Benneteau (Francja) - David Goffin (Belgia, 7) 1:6, 7:6(5), 6:1, 7:6(4)
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Danił Miedwiediew (Rosja) 7:6(4), 6:1, 6:1