WTA Tajpej: Magda Linette rozbiła pierwszą rywalkę. Polka powalczy o ćwierćfinał

Magda Linette oddała dwa gemy Chince Xinyun Han i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego w Tajpej.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 60) po raz trzeci zmierzyła się z Xinyun Han (WTA 131). Polka pokonała Chinkę w 2011 w Toruniu (ITF z pulą nagród 50 tys. dolarów) oraz w 2014 roku w kwalifikacjach do turnieju WTA International w Hongkongu. Tym razem w Tajpej poznanianka zwyciężyła 6:2, 6:0. Dla Linette to drugi występ w Taiwan Open. W ubiegłym sezonie odpadła w I rundzie po porażce z inną Chinką, Lin Zhu.

Przy 1:1 w I secie Linette od 15-40 zdobyła cztery punkty, a następnie miała sześć break pointów. Trzy Chinka obroniła w bardzo dobrym stylu (dwa forhendy i bekhend), a czwartego i piątego zmarnowała Polka wyrzucając returny. Jednak 27-latka z Hangzhou w całym gemie popełniła cztery podwójne błędy i ostatecznie oddała podanie. Poznaniance nie udało się podwyższyć na 4:1. Wyrzucony bekhend kosztował ją stratę serwisu. W tym momencie Han poprosiła o interwencję medyczną z powodu kontuzji biodra.

Po wznowieniu gry mecz był bardzo jednostronny. Han oddała podanie psując bekhend. Chinka starała się przyspieszać grę, ale popełniała coraz więcej błędów. Linette trzymała piłkę głęboko w korcie i spokojnie punktowała rywalkę. Set dobiegł końca, gdy w ósmym gemie tenisistka z Hangzhou wyrzuciła piłkę poza kort.

Głęboki return wymuszający błąd dał Linette przełamanie na 2:0 w II secie. Polka dominowała na korcie, była agresywna i dobrze zmieniała kierunki. Ciężko poruszająca się po korcie Han niewiele mogła zdziałać. Asem poznanianka podwyższyła na 3:0. Linette poszła za ciosem. Głęboki return zapewnił jej przełamanie na 4:0. Wynik meczu na 6:2, 6:0 ustaliła efektownym forhendem po linii.

W trwającym 66 minut spotkaniu Linette obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie. Polka zdobyła 58 z 84 rozegranych punktów. Naliczono jej 14 kończących uderzeń i sześć niewymuszonych błędów. Han miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

W niedawnym Australian Open Linette doszła do III rundy i w poniedziałek awansowała na najwyższe w karierze 60. miejsce w rankingu. Han nigdy nie była klasyfikowana w Top 100.

Kolejną rywalką Linette będzie w czwartek Johanna Larsson. Obie tenisistki zmierzą się po raz drugi. W 2016 roku w I rundzie Rolanda Garrosa Szwedka zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:5.