WTA Nanchang: Magda Linette zagra o półfinał z triumfatorką juniorskiego Australian Open

W piątek Magda Linette powalczy o półfinał turnieju WTA International w Nanchangu. Polka zmierzy się z 17-letnią Tajwanką En Shuo Liang, mistrzynią juniorskiego Australian Open 2018.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette bez straty seta wyeliminowała dwie rywalki, choć małych problemów nie uniknęła. W I rundzie od 2:4 zdobyła 10 gemów z rzędu i pokonała Su Jeong Jang. W czwartek Polka wróciła z 1:4 w drugim secie i wygrała 6:3, 7:5 z Eri Hozumi. Koreanka notowana jest na 192. miejscu w rankingu, a Japonka znajduje się na 226. pozycji.

- Nie zwracam zbyt dużej uwagi na ranking. Wszystko jest możliwe - powiedziała poznanianka po meczu z Hozumi. - Na początku grałam trochę wolno, dlatego starałam się przyspieszyć i być agresywniejsza. Usiłowałam przejąć kontrolę i unikać błędów. Po prostu chciałam mieć pewność, że będę w stanie utrzymać pewien poziom - stwierdziła Linette.

Polka po raz pierwszy od kwietnia wygrała dwa mecze z rzędu w głównym cyklu i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie, po Tajpej i Bogocie. W piątek powalczy o czwarty półfinał w karierze (Baku 2013, Tokio International 2015, Kuala Lumpur 2017).

Rywalką Linette będzie 17-letnia En Shuo Liang. W styczniu Tajwanka triumfowała w juniorskim Australian Open w singlu i deblu. W maju w Inczonie (Korea Południowa) zdobyła pierwszy tytuł ITF w singlu. Premierowe trofeum w grze podwójnej wywalczyła w ubiegłym roku w Nonthaburi (Tajlandia).

W Nanchangu Liang oddała łącznie dziewięć gemów Chince Wushuang Zheng i Tajlandce Peangtarn Plipuech. Dużo trudniejsze mecze miała w eliminacjach. Pokonała w nich reprezentantkę gospodarzy Xiaodi You 4:6, 6:3, 7:5 i Australijkę Naikthę Bains 3:6, 6:4, 6:4. W tym drugim spotkaniu wróciła z 1:3 w trzecim secie. Tajwanka w debiucie w głównym cyklu jest już w ćwierćfinale. Dzięki temu zapewniła sobie awans w rankingu w okolice 290. miejsca.

Linette i Liang zmierzą się po raz pierwszy. Na kort centralnym w Nanchangu Polka i Tajwanka wyjdą o godz. 10:00 czasu polskiego.

Jiangxi Open, Nanchang (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 27 lipca

ćwierćfinał: kort centralny, od godz. 10:00 czasu polskiego

Magda Linette (Polska, 3) bilans: 0-0 En Shuo Liang (Tajwan, Q)