ATP Gstaad: Roberto Bautista broni honoru rozstawionych. Pierwsze półfinały Matteo Berrettiniego i Juergena Zoppa

Roberto Bautista w dwóch setach pokonał Taro Daniela w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Gstaad. Matteo Berrettini i Juergen Zopp awansowali do pierwszego w karierach półfinału w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Roberto Bautista Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Roberto Bautista jako jedyny rozstawiony tenisista dotarł do półfinałów turnieju ATP w Gstaad. Hiszpan, dla którego występ w J.Safra Sarassin Swiss Open to pierwszy start po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny, w piątkowym ćwierćfinale okazał się lepszy od Taro Daniela. 30-latek z Castellon ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał trzy z ośmiu szans na breaka i zwyciężył 7:5, 6:1.

O finał oznaczony numerem drugim Bautista powalczy z Laslo Djere. Serb w 1/4 finału wygrał niezwykle zacięty pojedynek ze "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, Viktorem Galoviciem. Djere po dwóch godzinach i 40 minutach pokonał Chorwata 6:7(5), 6:3, 7:6(5), choć w tie breaku decydującej partii przegrywał już 1-5.

Matteo Berrettini wygrał 6:4, 6:3 z rozstawionym z numerem ósmym Feliciano Lopezem, mistrzem imprezy w Gstaad sprzed dwóch lat. - To niesamowite uczucie. Myślę, że spisałem się świetnie. W początkowych fazach obu setów przełamywałem jego serwis, ale zachowywałem koncentrację, bo wiedziałem, że gram z doświadczonym rywalem - powiedział 22-latek z Rzymu.

W swoim pierwszym w karierze półfinale w głównym cyklu, Berrettini zmierzy się z Jürgenem Zoppem. Estończyk w pojedynku kwalifikantów ograł 3:6, 6:4, 6:3 Facundo Bagnisa. Dla 30-latka z Tallinna to również premierowy awans do 1/2 finału zawodów rangi ATP World Tour.

J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)