WTA Seul: Jelena Ostapenko górą w starciu mistrzyń. Su-Wei Hsieh w ćwierćfinale

Broniąca tytułu Łotyszka Jelena Ostapenko zameldowała się w II rundzie turnieju WTA International w Seulu. Do ćwierćfinału awansowała Tajwanka Su-Wei Hsieh.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W środę walkę o obronę tytułu w Seulu rozpoczęła Jelena Ostapenko (WTA 10). Łotyszka wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:3 Larę Arruabarrenę (WTA 71), mistrzynię imprezy z 2016 roku. W ciągu 73 minut 21-latka z Rygi popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Kiki Bertens (WTA 12) wygrała 7:6(7), 6:2 z Luksiką Kumkhum (WTA 90). W pierwszym secie Holenderka wróciła z 3:5. W tie breaku Tajlandka prowadziła 4-1 i miała dwie piłki setowe, przy 6-5 i 7-6. W trwającym godzinę i 51 minut meczu popełniła siedem podwójnych błędów. Bertens wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Poza tym w środę rozegrano cztery mecze II rundy. Su-Wei Hsieh (WTA 29) jest już niepokonana od siedmiu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Hiroszimie. W Seulu na początek wyeliminował Jil Teichmann po obronie dwóch piłek meczowych. W środę w 65 minut rozbiła 6:2, 6:1 Stefanie Vögele (WTA 73). Tajwanka zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa break pointy, a sama uzyskała pięć przełamań. W ćwierćfinale zmierzy się z Ostapenko lub Aleksandrową.

Maria Sakkari (WTA 32) pokonała 6:2, 6:2 Margaritę Gasparian (WTA 354). W ciągu 77 minut Greczynka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Awansowała do trzeciego ćwierćfinału w tym roku, po Stambule i San Jose. Kolejną jej rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub Irina-Camelia Begu.

Jewgienija Rodina (WTA 84) zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:5 Kirsten Flipkens (WTA 57) po dwóch godzinach i 21 minutach. Belgijka zaserwowała 13 asów i zdobyła o osiem punktów więcej (104-96), ale sześć razy została przełamana. W trzecim secie z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w 11. gemie oddała podanie, a w 12. zmarnowała dwa break pointy. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym roku w Madrycie również z wygranej cieszyła się Rosjanka. Tenisistka z Moskwy awansowała do drugiego w sezonie ćwierćfinału w WTA Tour, po Gstaad. Spotka się w nim z Bertens lub Dalilą Jakupović.

Ajla Tomljanović (WTA 53) pokonała 2:6, 6:1, 6:3 Tamarę Zidansek (WTA 72). W ciągu 94 minut Australijka zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Tenisistka z Brisbane osiągnęła szósty w tym roku ćwierćfinał w głównym cyklu (Monterrey, Rabat, Majorka, San Jose, Hiroszima). Kolejną jej przeciwniczką będzie Priscilla Hon lub Mandy Minella.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)